5. ONS OEFENSTELSEL. (2) door F. KROON. Majoor der Infanterie. Het is genoegzaam bekend, dat ons thans geldende oefenstelsel niet algemeen en niet onverdeeld wordt bewonderd. Dit bleek al reeds uit enkele dagbladartikelen. Maar de aard dier artikelen was meerendeels zoodanig, dat onwillekeurig de vraag moest rijzen of daarbij de zakelijkheid niet ernstig had geleden onder eene zekere animositeit, welke wellicht een gevolg was van verbittering en teleurstelling. In elk geval was de belichting zeer eenzijdig en was er van, toch zeer gewenschte, objectiviteit geen sprake. Het is ook mogelijk, dat de anonieme schrijver(s) eigenlijk niet geheel op de hoogte was (waren) van den geest en de richtige toepassing van het oefenstelsel en daardoor niet tot de noodige objectiviteit kon (konden) komen. Nu echter in het Januari-nummer van het I. M. T. ons oefenstelsel mede ter sprake is gebracht door H. in een artikel over den scheidsrechterlijken dienst en waar bovendien eene behandeling van deze materie voorkomt op het verlanglijstje van de redactie van dit tijdschrift, gepubliceerd in het laatste October-nummer, mag het wel gewenscht worden geacht eens na te gaan of en zoo ja in hoeverre dit stelsel voldoet, althans bij richtige toepassing kan voldoen. In hoofdzaken kan men twee oefenstelsels onderscheiden n.l. 217 Het is niet dan met zekeren schroom, dat door mij wederom eenige plaatsruimte in het l.M.T. wordt gevraagd. Als verontschuldiging voor deze onbescheidenheid moge gelden, dat ik, tengevolge van den aard mijner werk zaamheden in den tijd, gedurende welken veschillende van onze nieuwe voor schriften het licht zagen, onwillekeurig met wat meer dan de gewone belang stelling de lotgevallen dezer voorschriften volg. (2) Noot van de redactie. Door gebrek aan plaatsruimte kon deze bijdrage, welke 24-l-'28 werd ontvangen na te voren te zijn aangekondigd, niet worden opgenomen in het nummer volgend op dat waarin het artikel „de scheids rechterlijke dienst" van H. voorkwam. De redactie verleent aan schrijver gaarne plaatsruimte, om deze voor ons zoo belangrijke aangelegenheid te belichten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 45