9. REGELING KAMPIOENSCHAP DIENSTRIJ- PAARDEN 1929. 1. Hel kampioenschap dienstrijpaarden in 1929 te Bandoeng zal worden verreden op nader te bepalen data in de maand Juni. 2. De deelname staat open voor alle officieren op Java, die ter beoordeeling van een commissie aan de proeven A en B hieronder bedoeld, voldoen op een vóórwedstrijd, welke vóór 15 Juni zal gehouden worden in de garnizoenen Wel tevreden, Tjimahi, Salatiga en Malang. Aan dezen vóórwedstrijd behoeft niet mede te doen de combinatie van paard/ruiter, die in 1927 of '28 aan alle af zonderlijke verrichtingen v/h Kampioenschap heeft voldaan, en haar dus daarvoor een diploma is uitgereikt. 3. De commissie (tevens) Jury, belast met de regeling van den vóórwedstrijd wordt benoemd door den PI. (Mil.) comman dant in bovenvermelde garnizoenen, z. n. in overleg met het bestuur van de militair hippische vereeniging ter plaatse. 4. De opgaven der deelnemers aan de vóórwedstrijden wordt vóór 1 Mei door de betrokken korpscommandanten inge diend bij den PI. (Mil.) commandant van het garnizoen, waar de vóórwedstrijd gehouden wordt en welk het dichtst bij het eigen garnizoen ligt. 5. De PI. (Mil.) commandanten dienen de opgaven van hen, die aan de verrichtingen van den vóórwedstrijd of in 1927/'28 voldaan hebben, in bij de Vllle Afdeeling van het Departe ment van Oorlog vóór 18 Juni. De opgave moet bevatten: Naam en signalement van het paard, naam van den eigenaar, c. q. berijder: Gewicht van ruiter harnachement. 6. De wedstrijd zal bestaan uit: A. Dressuurproeven in de manege. De deelnemers rijden hun paard één voor één voor. Zij komen de manege in stap binnen, houden halt voor de Jury, groeten en voeren daarna de volgende oefeningen op aanwijzing van een aan de Jury toegevoegden officier uit. Stap: aangaan, hoefslag volgen op de rechterhand, op de lange zijde stap uitstrekken en weer verkorten, afwenden bij c, bij e halt houden, stilstaan met recht paard, af- en opstijgen, weer 245

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 73