265 dustrie heeft (het was reeds bekend uit de desbetreffende courantenbe richten) op die tentoonstelling een uiterst bescheiden plaatsje ingenomen. Ook ditmaal van wege de financiën. Hetgeen intusschen ten zeerste moet worden betreurd. Voor de verschillende gegevens omtrent vliegtuigen en motoren verwijzen we naar het artikel. Spoorwegen. In „Die Französische Saharabahn" bespreekt Dr. M. Snell het speciaal militaire belang van den grooten spoorweg die door de Franschen wordt aangelegd dwars door de Sahara ter verbinding van Fransch Marocco en Algiers met de gebieden van Sénégal, Niger en Kongo. (Mil. Wochenblatt No. IS. Nov. '28). Verleenen van militairen bijstand. Mavors, Nov. 1928. No. 11. Kapitein Jhr. D. W. Sickinge vervolgt het artikel „Het verplicht en bevoegd gebruik van wapenen door militairen ook in vredestijd". Hoewel de omstandigheden in Holland zooveel anders zijn dan in Indië, moge dit artikel ter lezing worden aanbevolen, aangezien uit de gegeven voorbeelden veelal blijkt hoe tactvol optreden van één persoon, dikwijls ernstige gebeurtenissen kan voorkomen. U. 13. MEDEDEELING No. 77. Verschenen reglementen, legerorders en wijzigingsbladen. A. Reglementen. Gewijzigde Blz. O.R. Prijs, prijs voor militairen. 5 Reglement op het voorloopig beheer van militaire f 0,92 f 0,32 nalatenschappen in Nederlandsch-lndië (B. M. N.) Herdruk 1928. (Is bijgewerkt t/m 3e wbl.). Zie A.O. 1924 No. 26 D III 7 (2). 10 Exercitiereglement voor de Infanterie. (1) 0,60 bijvoegsel). (R. I.) Uitgave 1928. Door de invoering hiervan vervalt de uitgave 1925. Moet aanwezig zijn in alle archieven van de Infan terie op Java en de buitengewesten. Moet in het bezit zijn van de Officieren, Onderluitenants en het Nederlandsch sprekend administratief en niet-administratief kader der Infanterie. Reserve Officieren en militiekader der Infanterie (in eigendom). 11 Voorschrift voor het gevechtsschermen (1) 0,40 der Infanterie. (V. G. S. I.) Uitgave 1928. Door de invoering hiervan vervalt de H. G. Uit gave 1921. Moet aanwezig zijn in alle archieven van de Infan terie op Java en de buitengewesten. Moet in het bezit zijn van Officieren, Onderluitenants en het Nederlandsch sprekend administratief en niet-administratief kader der Infanterie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 93