Links van die tafel staan op den grond de benzinemotor met gekoppeld de dynamo en de brandstroomaccu voorden ontvanger Rechts van de tafel bevinden zich de beide onderdeelen- kisten. De dynamo heeft 2 wikkelingen nl. een wisselstroomwikkeling waarvan de spanning na opvoering middels de transformator op de zendlampen wordt gedrukt, terwijl de gelijkstroomwikkeling de spanning bevat voor brandstroom der zendlampen en om buiten de bedrijfsuren indien noodig de accu A op te laden. Gelijkstroomvoeding. Op fotot 3 ziet men van rechts naar links: A Z O K D. M. Electromotor met aangekop pelde gelijkstroomdynamo van 1000. Volt voorde plaatspan ning der zendlampen. accu's, elk van 6 Volt, welke de electromotor moeten voeden zender ontvanger 2 kisten voor onderdeelen Tusschen O en een onderdeelen- kist bevindt zich de batterijkist met droge plaatspanningsbatterij voor den ontvanger C zak met touwen en piketten 3 stuks masten B laadaggregaat bestaande uit een benzinemotor, welke gekoppeld is met een laaddynamo L laadbord, behoorende bij de laaddynamo totaal gewicht 65.— K. G. 160,9 20,5 12.— 48.— 16.— 105 18.— K.G. K.G. K G. K G. KG. K.G. K G. 60. - 21.— K.G. K.G. Totaal gewicht ROND 431- K.G. 430.— K.G. Foto 4 geeft het station bedrijfsklaar opgesteld. De accu's dienen behalve tot voeding van de electromotor tevens voor den brandstroom der zend- en ontvanglampen. Het laadaggregaat B dient om buiten de bedrijfsuren de accu's op te laden. Voor het werkelijke radiobedrijf zijn de onderdeelen B en L met noodig. Bij vergelijking der wissel- en gelijkstroomstations wordt het volgende opgemerkt: 318

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 50