Het station wordt op deze wijze niet onafhankelijk van een centraal laadstation, waar de accu's c. q. reserveaccu's geladen moeten worden. Deze oplossing is bij dergelijke kleine tactische stations, welke licht van gewicht en makkelijk vervoerbaar moeten zijn, naar d. z. meening de meest bedrijfszekere. Het centrale laadstation moet worden ingericht bij het Divi- siestafkwartier. Voor het vervoer moet een 1 of 2 tons Chevrolettruck worden ingericht, waarin eenige laadaggregaten, benevens de reserve accu's en het bij de laadcentrale ingedeelde personeel zullen worden vervoerd. Per 4 tactische stations ware te rekenen op één laadaggregaat. Op de acculaadcentrale moet per tactisch station één reser- vestel accu's aanwezig zijn. De gewichten der stationsonderdeelen zijn (zie foto 7) D motordynamo wegende 23.— K. G. K onderdeelenkist 27.K. G. B batterijkist voor den ontvanger 16.K. G. Z en O gecombineerde zender en ontvanger 23.— K. G. M masten 7.K. G. A 2 accu's a 30 K. G. totaal 60.K. G. Aardnet (niet zichtbaar op de foto) 4.K. G. Afvlakinrichting (niet zichtbaar op de foto) 15.K. G. Totaal gewicht 175.K. G. De kosten van een tactisch station worden als volgt geraamd BENAMING Bedrag Onderdeelenkist Batterijkist voor den ontvanger Zender en ontvanger compleet Masten Complete krachtbron bestaande uit motorgene rator, 2 accu's en afvlakinrichting Totaal. Rond f 350.— f 40.— f 450.— f 10.— f 1000.— f 1850.— f 1900.— De aanteekening gesteld ten aanzien van de kostenspecificatie van een strategisch station op blz. 320 geldt ook voor een tactisch station. 323 (1) In verband met deze afhankelijkheid van een acculaadcentrale, is het dus niet mogelijk een tactisch station gedurende eenige dagen op grooten afstand van de centrale te detacheeren, tenzij er bijzondere voorzieningen worden getroffen voor aanvoer van geladen accu's.

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 55