'vluchtige schetsen te kunnen begrijpen en te kunnen doen uit voeren. Bovendien geldt dan nog voor de sectiecommandanten hetzelfde als ten aanzien van den c. c. onder le vermeld, daar het zal kunnen voorkomen dat de sectie zelfstandig verdedigend en dus niet in compagniesverband, optreedt. 3e. De brigadecommandanten zullen hetzelfde moeten geleerd hebben als onder 2e voor de sectiecommandanten is bepaald, om ook hier weer niet een groot deel van den zoo kostbaren tijd ver loren te doen gaan met het geven van uitvoerige aanwijzingen en wijl ook de S. Cn. niet voortdurend toezicht kunnen uitoefenen op al de brigades hunner sectiën. B. In het volgende zullen eenige voorbeelden van werkschema's worden gegeven, waarbij vooropgesteld zij, dat ik deze oplossingen gaarne voor betere geef, omdat het voor mij v. n. 1. om het principe gaat. Volgens de nieuwe organisatie van de infanteriesectie zal het mogelijk zijn dat de K. M. brigade als één geheel optreedt, ofschoon dit laatste echter geenszins als norm zal gelden. Naar behoefte worden K. en K. M. groepen of een K. M. groep en een K. brigade of zelfs twee K. M. groepen samengevoegd. In de gege ven voorbeelden is uitgegaan van het beginsel dat voor de K. M. groep steeds een afzonderlijke opstelling behoort te worden gemaakt en dus nooit meerdere K. M. 's in één dekking worden onderge bracht, zelfs al hebben ze te voldoen aan een zelfde vuuropdracht. Dit standpunt is een gevolg van de overweging dat: le. dekkingswerken een zoo klein mogelijk doel moeten vormen, 2e. het vuur der K. M.'s door verspreiding van hare opstellingen minder gemakkelijk uitdoofbaar wordt. Een afstand of (en) tusschenruimte van enkele meters kan reeds 'voldoende aan dit beginsel tegemoetkomen. Voorbeeld 1. De in het voorgaande besproken voorste compagnie krijgt één dag tijd om het haar toegewezen terreindeel in staat van verde diging te brengen. Vraag. Wat zal deze compagnie in dien tijd kunnen ten uitvoer brengen? Oplossing. Uit onderstaande berekening zal blijken, dat per sectie niet meer zal kunnen worden gemaakt dan in fig. 1 is geschetst. Voorts kan de compagnie een hindernis maken als aan gegeven is in het hiernavolgende. Ook zal aan de communicatie in de compagnie eenige zorg kunnen worden besteed. Van het maken van schuilplaatsen, of schuilnissen zelfs, kan in dit geval wegens het gebrek aan tijd geen sprake zijn. In verband met de noodzaak om bij de verdediging een zeer strenge vuurdiscipline te handhaven, voel ik persoonlijk in dit geval 346

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 78