363 een infanteriecolonne, lang 200 M., nabij hoogtepunt 92 (West van paal 44) en een colonne infanterie en bergartillerie, lang 1000 M., met het hoofd bij den Oostelijken ingang van kpg. Tjikaraka (500 M. ten Oosten van paal 44), beide marcheerende in Westelijke richting; b. dat daarna verkenning van den postweg verder Oostwaarts werd belet door vijandelijke luchtstiijdkrachten 2. te 9.45 vm., bij paal 32, bericht van den eskadronscommandant te Tji- beureum 2 (blad 42 A bij paal 35), inhoudende a. dat te 8.45 vm. een vijandelijke cavaleriepatrouille, sterk 6 ruiters werd verdreven uit kpg. Tjioejah 1 (blad 42 B., 800 M. ten Zuiden van door karabijnvuur uit het bedekte terrein langs den postweg Oost van Tji- wijl eveneens te 9 uur vm. een onzer patrouilles vuur ontving uit kpg Golembang (blad 42 A., 1700 M. ten Noorden van paal 35) en die kampong met aangrenzend terrein daarna bleef waarnemen b. dat het gros kpg. Tjibeureum 2 zou blijven vasthouden. Gevraagd 1. De marschorde van het Blauwe detachement. 2. Het besluit van den commandant. 3. Een korte motiveering daarvan. 4. Het bevel of de bevelen, welke uit het besluit voortvloeien. N. B. De sawah's zijn droog, de padi is gesneden. Vraag 1. tijd 2 uur). Bijlagen: Een schetskaart schaal 1:5000. Overzichtskaart van de krijgsspelkaart van Soemedang en omstreken. Door een bataljon infanterie waaraan toegevoegd 3 secties veldmitrailleurs en een sectie genietroepen, moet een stellinggedeelte worden ingericht tegen een aanval uit het N. O. De rechtervleugel der stelling (tevens rechtergrens van het bataljonsvak) is aangeleund tegen de Tji Peles, terwijl de linkergrens van het bataljonsvak wordt gevormd door de lijn Pr. Katjapz' Tjipoeloes. Er wordt n. 1. verondersteld, dat hier het vak van een nevenbataljon aansluit en de stelling zich dus in N. W. richting voortzet. De over infanterie, bergartillerie, lichte vechtwagens en vliegtuigen beschik kende vijand kan over 3 dagen ter plaatse worden verwacht. De Tji Peles is doorwaadbaar. De sawah's staan onder water. De gereedschappen en materialen, voor de terreinversterking benoodigd, zijn ter plaatse aangevoerd. Geef de verdeeling der troepen over het terrein en de opstelling der mi trailleurs met hunne vuurstrooken op de schetskaart aan. Verklaar de door U gekozen groepeering der strijdkrachten. Schets voor de troepen in 1ste linie de te maken dekkingen en de vuurrichtingen der automatische wapenen. Welke is de taak der genietroepen? Teeken een plattegrond en een doorsnede van een scherf vrije schuilplaats voor een groep, bij een grondwaterstand van1.00 M. en beschrijf in het kort den gang der werkzaamheden bij de uitvoering van deze schuilplaats in open terrein. Z. W. van paal 36) en te 9 uur vm. onze cavalerie beureum 2 en uit het terrein bij werd afgewezen, ter Versterkingskunst.

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 95