364 Wat is U bekend omtrent liet bij het Indische leger aanwezige pionierge reedschap en op welke wijze wordt het op het gevechtsveld beschikbaar gesteld Vraag 2. {tijd. 1 uur). Geef een vergelijkende beschouwing, door enkele schetsen toegelicht, over het doel en de inrichting van de voor gedekte opstelling van geschut dienende draaikoepels, hefkoepels, pantseraffuiten en traditore-kazematten. Nederlandsche taal. Maak een opstel over een der ondervolgende onderwerpen (l'/4 uur). 1. De opstand in Afghanistan. Drang tot moderniseering bij de Oostersche volken. Voorbeeld van Turkije. Koning Aman Oellah. Tegenstand bij de behoudende groepen. Beweerde buitenlandsche invloeden. Uitbreken van den opstand. Troons afstand van Aman Oellah ten behoeve van zijn broeder. De leider der opstandelingen roept zich tot koning uit. Aman Oellah herroept zijn troons afstand. Tegenwoordige toestand. 2. Het Engelsch-Fransche Vlootaccoord. Wat behelst dit accoord? Voordeelen voor Engeland. Voordeelen voor Frankrijk. Bezwaren van de Vereenigde Staten. 3. Colijn en de Volksraad. Noodzaak Inlandsche krachten in het bestuursorganisme op te nemen. Die krachten moeten daarbij verantwoordelijkheid dragen. De door Colijn ge dachte ontwikkelingsgang. Een oppositioneele groep in den Volksraad kan nimmer in de positie komen van het bewind te moeten voeren. Het eiland gouvernement van den Heer Colijn. Moderne Talen. Maak in het Fransch, Duitsch of Engelsch een opstel over een der onder- volgende onderwerpen. (l'/4 uur). 1Paardensport. Nut als sport.Waarde uit een legeroogpunt.Hoe staat het met de belangstelling Redenen van voor- of achteruitgang.Hoe kan de paardensport worden aangemoedigd 2. De Noordpool-Expeditie van Nobile. Het luchtschip.Een roekeloos bedrijf Zoo ja, waarom De misluk king.— Reddingspogingen.Vermissing van Amundsen.De ijsbreker „Krassin".De sledetocht van van Dongen.Het lijden van de expeditie leden. 3. De Olympische spelen in 1928. Belang voor Nederland en Amsterdam.Voorbereiding.Goede organi satie. Nederlandsche successen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 96