494 De voorgestelde Mechanized Force dient te bestaan uit een staf, twee infanteriebataljons, een bataljon veldartillerie, een Armored Car Detachment Cavalry, een luchtdoel machine- geweer-eenheid, een chemische compagnie, een compagnie genietroepen, en een lichte tank bataljon. Met nog een medium tank compagnie zal de totaal sterkte 2000 man bedragen. Binnen 3 jaar moet de mechanized Force tot stand komen. Het rapport vervolgt verder, dat de mechanized Force overal dient op te treden waar het terrein zulks maar eenigszins toelaat. Zonder twijfel zullen in den toekomstoorlog gemechaniseerde eenheden een nog veel grootere rol spelen dan men gewoonlijk meent. Daarom moet de zaak reeds aanstonds ten volle onder oogen worden gezien. Elke groote natie, welke zou nalaten gebruik te maken van gemechaniseerde troepen zal de nadeelige gevolgen daarvan ongetwijfeld ondervinden. Ook moet men er zich volledig op voorbereiden dat aanvallen van gemechaniseerde troepen niet zullen kunnen uitblijven en dus onder oogen zien, wat daartegen dient te worden gedaan. La Revue Maritime October 1928 (nagekomen). Onder chroniques des marines francaise et étrangères komt voor een uit treksel uit een artikel in de U. S. Naval Institute Proceedings van Augustus over den chemischen oorlog. Alle middelen, die bij het leger worden gebezigd om gas of rookwolken te verwekken, kunnen ook bij de marine worden toegepast, met uitzondering misschien van den lichten mortier chimique van 10.5 cm., die echter door landingsdivisiën kan worden medegevoerd. Het eenvoudigste en meest daadwerkelijke middel om gas te verspreiden is het gebruik van met gas gevulde projectielen. 2.7 Kg. traangas is voldoende om een schip in zijn geheel te vergassen en indien verstikkende gassen worden gebezigd wordt het geheele schip totaal onbewoonbaar. Een met stikgas gevulde granaat welke naast het schip springt zonder zelfs eenige beschadiging te brengen, kan niettemin, omdat het gas door de ventilatie-openingen binnendringt, een groote uitwerking hebben. Ook met stikgas gevulde vliegtuigbommen kunnen groote aanzienlijke verliezen veroorzaken. Verder wordt behandeld het gebruik van rookgordijnen. Een enkel vliegtuig zou een afdoend rookscherm kunnen leggen van 1500 M. lengte en 91 M. hoogte gedurende 15 minuten. Hierdoor zou misschien een geheel eskader kunnen worden gemaskeerd of een vijandelijk eskader het zicht kunnen worden benomen. Ook kan worden gebruik gemaakt van drijvende rookbommen. Ten slotte kunnen dergelijke bommen uiteraard ook worden gebezigd tegen kustversterkingen. Het uittreksel wordt verduidelijkt door veelzeggende photo's. Opleiding. Schweiz. Monatshefte fiir Offiziere aller Waffen. No. 1,Januari 1929. „Das Ziel der Schieszausbildung der Infanterie", Fmlt. A. von Urbanski. Schr. neemt in beschouwing de opvattingen omtrent het inf. vuur vóór den oorlog 1914-1918 en constateert dat de schietopleiding haar ondeugdelijkheid reeds in de eerste gevechten bewees, omdat te weinig aandacht was besteed aan het snelvuren door de geweerschutters, terwijl juist in de beslissende momenten of bij een verrassend op elkander stooten de noodzakelijkheid bleek van een zeer snel afgegeven vuur, waarvan de uitwerking meer bepaald werd door de massa dan door de juistheid. Na een verhandeling over de mitr. als hoofd vuurwapen der inf. vraagt schr. of het tegenwoordige inf. geweer nog wel voldoet aan de eischen van het moderne gevecht in verband met de taak der inf., welke vraag hij ontkennend beantwoordt. Een klein kaliber automatisch geweer met zeer korten loop zal beter aan die eischen voldoen. Een dolk dient

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 116