497 1. het ontbreken van den niet hoog genoeg te schatten moreelen steun aan de voorste strijdende compagnieën, wanneer de zw. mitr. achter biijven. 2. de onmogelijkheid van zeer snelle vuuropening en leiding op bewegelij ke infanterie-doelen 3. het buitengewoon hooge munitie-verbruik waartegen noch de munitie- voorraad, noch de munitie-trein, noch het zw. mitr.-materieel en het reserve- materieel zijn opgewassen. Mavors No. 3, Maart 1929. Over de samenwerking van infanterie en artillerie, en nog wat", Maj. gen. staf W. F. Sillevis. Schr. wil niet dat een lezer zijne losse aanteekeningen zal beschouwen als een schema of recept „om het in elk voorkomend geval toe te passen" omdat niets noodlottiger (is) dan een min of meer stroef schema voor de oplossing van de tallooze vraagstukken omtrent de regeling van de samenwerking". Schr. kiest als voorbeeld de niet volledig voorbereide samenwerking bij rechtstreek- schen steun en laat het geval van „onder de bevelen stellen" buiten beschou wing, omdat dit minder moeilijkheden oplevert dan het samenwerken met art. voor rechtstreekschen steun. Schr. stelt den lezer in de plaats van den comdt. van een voorregiment inf., die bij den aanval in den bewegingsoorlog een afdeeling art (Veld), tot rechtstreekschen steun toegewezen krijgt en werkt daarna de vragen uit, die zich zullen voordoen aan dien comdt. nl.: A. Hoe is mijn verbinding met de artillerie? B. Hoe moet ik mijn verzoeken om vuur inkleeden, opdat misverstand uitge sloten zij? C. Hoe en wanneer reageert de artillerie op mijn aanvragen? In hetzelfde Mavorsnummer geeft Kapitein S. Veldmeijer in Frontaal- fchar- peerend- en enfileerend vuurbeschouwingen over hetgeen men onder deze vuursoorten (wat de richting betreft) heeft te verstaan. Mil. Wochenblatt. No. 39, Februari 1929. Werden wir noch mar schier en?" De schr. waarschuwt reeds nil rekening te houden met omstandigheden, waaronder in een toekomstoorlog troepenverplaatsingen zullen moeten geschie den. Die omstandigheden maken het noodzakelijk de marschen z. v. m. te be veiligen tegen vuur op groote afstanden en vliegeraanvallen. Daarom is het marcheeren met een divisie in den tegenwoordigen tijd uitgesloten te achten. Qrootere colonnes dan een versterkt regiment zijn niet meer toelaatbaar. Schr. geeft aan op welke wijze er gemarcheerd moet worden, daarbij steeds terug komende op het beginsel den vijand zoo klein mogelijke doelen te bieden, zoowel voor art. als voor het luchtwapeu. La Revue d'infanterie No. 436, Januari 1929. Emploi tactique des mitrailleuses"kolonel Tonnet. De redactie geeft in een noot bij dit artikel aan dat zij met het plaatsen van dit artikel voortgaat op de wijze als begonnen werd in het nummer van October 1928, waarin, met het doel de kaderopleiding te vergemak kelijken, een studie werd gepubliceerd van Kolonel Touchon, en van Novem ber en December, waarin werd opgenomen een tactisch-applicatorische studie van commandant X., die daar een vervolg op was. De drie studies bijeen voegend heeft men alle benoodigde gegevens voor een vruchtdragende bestudeering van de vuurplannen binnen het regiment inf. en om die bestu deering te illustreeren met één historisch voorbeeld en twee veronderstelde. Schr. begint een kort geschiedkundig overzicht te geven van het gebruik van mitr. in de verdediging gedurende den oorlog 1914—1918, bespreekt dan de principes waarop het vuurplan der infanterie moet berusten en geeft ver volgens als voorbeeld een vuurplan van een bataljon inf. dat deel uitmaakt van een regiment in een hardnekkige verdediging. Het artikel wordt vervolgd. In het zelfde nummer van de Revue d'infanterie troffen we aan Appui direct et accompagnement immédiat de l'infanterie. Cas concret d'un passage de riviere", kapitein der art. L. Servat. In het Juli-nummer 1928 verscheen een verhandeling overeen rivierovergang door de inf. Schr. van het bovengenoemde artikel heeft zich ten doel gesteld de taak van artillerie, die in hetzelfde geval had kunnen optreden, in beschou-

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 119