is van het feit, dat de R. A. F. een zelfstandige luchtmacht vormt maast zee- en landmacht. Het groote voordeel hiervan is, dat jongelui, die na een tweejarige opleiding bij het „Cadet-College" te Cranwell en een daarop volgende plaatsing in de verschillen de afdeelingen, hun carrière kunnen maken bij de R. A. F.even tueel langs het, uitsluitend voor R. A. F. officieren bestaande Staff College. Natuurlijk is dit in een kleine organisatie als bij ons niet na te volgenechter is het zeker mogelijk en ook noodzakelijk, dat ook h. 1.1. de officieren-vliegenier hun einddoel bij de L. A. kunnen bereiken. Overigens al een oud thema, waar 0. a. reeds op gewezen werd in het Wetenschappelijk Jaarbericht 1. K. V. 1920 en in het 1. M. T. 1927 No. 7. Uit laatstgenoemd tijdschrift willen we het volgende even aanhalen doch indien geen bevredigende toekomst geboden wordt, blijven de hoofdbezwaren van den tegenwoordigen toe stand onverminderd voortduren. Deze zijn a. in het algemeen zich niet ten volle geven aan den nieuwen werkkring b. het verloop van hen, die eenige jaren bij de L. A. zijn ge weest en in mindere of meerdere mate kennis en ervaring betreffende het luchtwapen hebben opgedaan. Beide factoren werken samen om te voorkomen, dat de L. A. de beschikking krijgt en houdt over voldoende ervaren krachten, die de noodige routine en kennis bezitten, voor het bekleeden van de leidende en andere belangrijke functies. Dit nadeel zal door den grootst mogelijken toeloop niet kunnen worden ver holpen. Uit het voorgaande volgt dat een oplossing slechts te vinden is in het scheppen van een mogelijkheid tot het maken van een behoorlijke carrière in de militaire aviatiekalleen daar door is het mogelijk de gewenschte elementen voor goed aan de L. A. te binden, en den lust, zich geheel aan de luchtvaart te geven, te vergrooten". In het vorengenoemd Wetenschappelijk Jaarbericht schreef de toenmalige commandant der L. A., de kapitein O. van Houten, o.a.„Zij die eenmaal de vliegerij tot vak gekozen hebben, daar vier jaar van hun diensttijd aan gewijd hebben en zich illusie's ge maakt hebben eenmaal een leidende functie bij hun korps te zullen innemen, zullen dit niet dan noode verlaten. Hen, die er de voorkeur aan geven, naar hun wapen terug te keeren, stelle men daartoe in de gelegenheid, hun kennis van het vliegwezen kan hen bij hun wapen slechts ten goede komen, doch men richte de organisatie zoo in dat voor hen, die blijven willen en die het vliegwezen als een vak gekozen hebben, een functie in uitzicht gesteld kan worden. Het vliegwezen is een vak, dat bij de snelle vorderingen op het gebied der techniek van vliegtuigen, motoren, bewapening, boordinstrumenten enz. den geheelen persoon eischt. Het aan- 419

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 39