blijven van beroepsofficieren in vaste functies is daarom eett gebiedende eisch, wil niet de geheele dienst ontaarden in di lettantisme". Welnu, we herhalen het nog eens, er zijn oudere vliegers met veel practijk, ervaring en tactischen aanleg noodig, om leiding te geven en de verschillende hoogere functies te bekleeden vooral vliegervaring spreekt hier een hartig woordje mee. Is men in het gelukkig bezit van dezulken, dan zij het dus zaak ze voor de L. A. te behouden, en de eenigste manier daartoe is, het behalen der hoofdofficiersrangen bij de L. A. in uitzicht te stellen. Dit sluit vanzelf in, dat zij die niet voor die rangen bij de L. A. in aanmerking komen, hiervan tijdig verwittigd worden, opdat zij nog een faire kans bij hun eigen wapen of dienstvak hebben. Het spreekt van zelf, dat om in aanmerking te kunnen komen voor de hoofdofficiersrangen bij de L A. het vliegen geen hoofd factor is, welke aangelegenheid, hoe belangrijk zij is, ook niet den doorslag gaf bij de oprichting der R. A. F. in 1919 door Sir Hugh Trenchard. Hierover toch lezen we in de Flight van 27 December 1928 o. a.: „The chief of the Air Staff was able to keep but a few of the officers and men, and so he was free to pick only the very best. „Best" did not mean merely the most courageous or the most skilful pilots; it meant best material on which to build up a totally new force". Stellen we nu de vraag of er in onze kleine formatie com mando' s zijn welke in aanmerking komen om door een hoofdof ficier vervuld te worden, dan antwoorden wij dat dit volgens onze meening zeer zeker het geval is, 't geen we door ondervol- gende vergelijkingen zullen trachten aan te toonen. We beginnen daartoe met als voorbeeld te geven de indeeling en de com mandantsrangen bij de R. A. F. Deze zijn Flight4 toestellen4 piloten. Commandant, captain. Squadron. 3 flights12 toestellen12 piloten. Commandant, major. Wing. 2, 3 of 4 squadrons. 24 of meer toestellen 24 of meer piloten. Commandant, lieut-colonel. Group, samenvoeging 2 of meer wings, dan wel wing en vlieg- school. Commandant, colonel. Vliegschool. Commandant, lieut-col. of colonel. Thans de indeeling bij de L. A.: Vliegtuigafdeeling6 toestellen6 vliegers. Commandant, kapitein of luitenant. Vliegtuiggroep. 3 vliegt, afd. 18 toestellen 18 vliegers.. 420

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 40