I. Welke vraagpunten doen zich nu al zoo voor bij het gebruik van Zw. Mitrs. in den aanval. A. Zw. Mitrs. moeten in innig contact met de Inf. samenwerken. Mag hier twijfel over bestaan Hoever mag men zich van de voorste lijn ophouden Is die grens in getallen vast te leggen B. Mogen Zw, mitrs. in voorste lijn optreden? Zoodra Zw. Mitrs. achter voorste lijn optreden, komt onherroepelijk een scherm Infanterie voor dit wapen. Men stuit dan onmiddellijk op het vraagstuk „Moet men over deze troepen heenschieten Zoo ja, welke zijn de moeilijkheden daarbij ondervonden? Zoo neen, hoe moet men dan vuren rn.a.w. men komt op het vraagpunt „Het Schieten door openingen en (of) over eigen troepen. C. Kunnen alle Zw. mitrs. in nauw contact met de voorste lijn optreden Wat is hierbij op te merken Centrali satie van Zw. Mitrs. D. Op welke afstanden wordt het vuur der Zw. mitrs. bij voorkeur afgegeven De zw. rnitr. kan, dank zij het uit nemend samenstel Mitr-affuit den bundel op de max. drachten vrij zuiver neerwerpen. Mag dit een reden zijn om voorkeur voor groote afstanden aan den dag te leggen Mag dit een reden zijn om den afstand tot de voorste lijn te vergrooten Welke factor stelt hier een onverbiddelijken eisch Waarom neemt bij het grooter worden der afstanden het munitie- verbruik toe Bovengenoemde factoren doen zich vooral bij den aanval gelden en zijn hoofdzakelijk van tactischen aard. Enkele meer technische punten zijn E. Welke waarde moet toegekend worden aan de indirecte richting F. Wat is de grens van het gewicht van het samenstel mitr.-affuit Hoewel deze factoren van meer technischen aard zijn, hebben ze grooten invloed op het tactisch gebruik. Toch moet de tactiek op deze punten alleen ingrijpen indien met zekerheid is gecon stateerd dat de tactiek wordt benadeeld. Doet men het te vroeg dan belemmert men het wapen in zijn ontwikkelingsgang. Alvorens nader op de punten A t/m D in te gaan, zij het ons vergund de aandacht van den lezer te vragen voor enkele be schouwingen omtrent het wapen zelve, waarbij dan tevens de punten E en F ter sprake zullen worden gebracht. II. Enkele beschouwingen omtrent het wapen zelve. Het samenstel: mitrailleur met affuit. De mitr. en affuit zijn onafscheidelijk aan elkaar verbonden. De ballistische eigenschappen worden door het „samenste 1" bepaald. Een goede mitr. behoort op een goede affuit, anders 535

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 27