Nogmaals zij het eindelijk herhaald, dat door iedereen zeker een ruime toebedeeling van personeel en materieel aan den leider en een goede regeling van den hulpleidersdienst als door den heer H. bepleit, gaarne zal worden gezien. Mits de oefening, ook wat de details betreft, er door overmatige onttrekking van officieren niet door lijdt. Naschrift van de Redactie. De redactie is de heeren F. Kroon en H. dankbaar, dat zij het onderhavig onderwerp voor de lezers van het I. M. T. hebben besproken. Zij meent dat voor en tegen thans voldoende zijn belicht. Wanneer we de inleiding van den heer H. (Januari-nummer) luidende „Gedurende de laatste maanden werd in de pers het huidige oefenstelsel enkele malen aan een ernstige kritiek onderworpen, waarbij naar onze meening de verschillende onvolkomenheden, welke bij enkele oefeningen werden opgemerkt, op soms wel wat lichtvaardige wijze geweten werden aan bedoeld systeem. Het wil ons voorkomen, dat de oefeningen, welke overeenkom stig het A.V.O. worden gehouden tot de beste resultaten kunnen voeren, mits maar zorg wordt gedragen, dat bij iedere oefening een behoorlijk georganiseerd leidend orgaan (scheidsrechterlijke dienst) (Men leze dan liever „hulpleidersdienst". Red.) aanwezig is, dat zijn aandacht wijdt zoowel aan die troepen, waarvoor de oefening speciaal bestemd is als aan de z.g. „ensceneeringstroe- pen"ook deze laatsten moeten op kriegsmaszige wijze worden gebruikt" eens stellen naast den slotzin van den majoor Kroon „Nogmaals zij het eindelijk herhaald, dat door iedereen zeker een ruime toebedeeling van personeel en materieel aan den leider en een goede regeling van den hulpleidersdienst, als door den heer H. bepleit, gaarne zal worden gezien. Mits de oefening ook wat de details betreft, er door overmatige ontrekking van offi cieren niet door lijdt". dan gelooven we dat de geachte medewerkers ieder voor zich zeker in het belang van de oefeningen hebben gehandeld door hunne denkbeelden aan de publiciteit te hebben prijsgegeven. Redactie. 583

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 75