602 NEDERLANDSCH. 1. De poenale sanctie. Kort begrip van hetgeen hieronder wordt verstaan. Voor welk gewest in Nederlandsch-lndië de p s. in het bijzonder van belang is en waarom. Waar om de opheffing der p.s. wordt overwogen. Mogelijke gevolgen dier op heffing. Op welke wijze de voorstanders van de opheffing der p.s. meenen de nadeelige gevolgen dier opheffing te kunnen ondervangen. Beschouwin gen dienaangaande. Albert Thomas onderzoek voor den Volkenbond. 2. Het herstel van de wereldlijke macht van den Paus. Bezetting van Rome in 1870 door de Italiaansche troepen onder generaal Cadorna, nadat de Fransche troepen, die den kerkelijken staat beschermden, naar Frankrijk waren teruggekeerd. Het ontstaan van de Romeinsche kwes tie.--De vrijwillige gevangene van het Vaticaan.Het herstel van de wereld lijke macht van den Paus door Mussolini. Politiek verdrag. Finantieele overeenkomst. Concordaat. Voordeelen voor beide partijen. 3. De rietsuikerindustrie op Java. Inhuur van den grond. Grondbewerking.--Het planten. Het oogsten van het riet. De suikerbereiding (extractie, zuivering, indamping, kristallisa tie). In welke deelen van Java deze industrie het meest voorkomt. Betee- kenis der Java-suikerindustrie in het algemeen. Naar keuze in het Fransch, Duitsch of Engelsch een opstel te maken over een der volgende onderwerpen. (1 >/4 uur). 1. De opleiding tot officier der intendance van het Nederlandsch- Indische leger. Bij welke inrichting die opleiding geschiedt.Welke eischen worden gesteld om aan het toelatingsexamen voorde H.K.S. te mogen deelnemen. In groote trekken de leerstof, welke aan den Intendance-cursus der H. K. S. wordt behandeld, zoomede onderwijs- en andere inrichtingen welke door de leer lingen van den intendance-cursus tijdens hunne detacheering aan de H. K. S. worden bezocht. Voltooiing der opleiding na terugkeer in Nederlandsch- lndië. 2. De verwachte uitbarsting van de Krakatau. Wat de geschiedenis leert omtrent de uitbarsting in 1883.Angst van de bevolking voor een herhaling. Maatregelen door de overheid getroffen ter voorkoming van een ramp, vulkaanbewaking, radiostations. Tochten naar den vulkaan met K. P. M. en K N. I. L. M. 3. Het burgerluchtverkeer in Nederlandsch-lndië. Het overbrengen der toestellen van Nederland naar Indië. Verleende hulp door de militaire luchtvaartafdeeling Opening van het burgerluchtverkeer op 1 November 1928 door den G. G.generaal Snijders Geregelde dienst op enkele lijnen ingesteld Stelselmatige uitbreiding Postvluchten van en naar Nederland Toekomstbeeld. MALE1SCH, Eerste vraag (tijd1 uur). Te vertalen in het Maleisch (Latijnsche karakters). Gouverneur-Generaal van Diemen zeilde uit naar de eilanden in de Moluk- ken, waar verschillende stammen werden onderworpen, die in opstand waren gekomen tegen de Hollanders, omdat de Oost-Indische Compagnie die in landers gedwongen had de specerijen voor een prijs te verkoopen, die vast gesteld was door de Oost-Indische Compagnie. Opdat er niet te veel specerijen zouden zijn, werd van hoogerhand bevolen de nootmuskaat- en kruidnagelboomen in verschillende negorijen om te kappen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 94