603 In dien tijd was het rijk van Makasser of Goa het machtigste in heel Oost-Indië, de Makassaren zeilden uit naar alle havens der verschillende Indische eilanden om handel te drijven. De Inlanders vreesden hen zeer, daar de Makassaren en Boniërs zeer dappe re zeeroovers waren. In het jaar 1653 was er een vorst in Goa, Sultan Hasannoe'ddin geheeten. Die vorst gaf niets om de Oost-Indische Compagnie, hij hielp de bewoners der Molukken, die in opstand waren tegen de Compagnie, bovendien voerde hij oorlog tegen den Sultan van Boeton, die bevriend was met de Hollanders. Op dat eiland was een benteng bezet door soldaten van de Oost-Indische Compagnie. De menschen in de benteng verdedigden zich zeer dapper, maar de vijand drong toch binnen. Tweede vraag (zie bijlage). Derde vraag (Tjjd1 uur) Over te zetten uit Latjjnsche karakters in Arabische karakters. TAHOEN BAROE Dl NEGRI DJEPANG. Barangkali di dalam doenia tida ada satoe bangsa jang soeka begitoe bikin plesir dan bersoeka hati seperti bangsa Djepang. Maka boleh di bilang hampir setiap hari di negri Djepang ada hari raja atawa hari besar, sehingga segala hari besar bangsa Tjina dan hari wafatnja segala radja Tjina dan radja Djepang, semoea di rajakan. Adjaib soenggoeh jang hari lahirnja radja radja di negri Djepang tiada di pandang seperti hari raja sebagei pada bangsa Europa. Lain dari negri Djepang ada beberapa banjak kaoem orang Djepang dan masing kaoem itoe ada mempoenjai hari besar sendiri, sehingga tiap2 hari dan tiap2 malam ada kaoem jang festa di klenteng atawa di djalan besar jang diterangkan dengan bilang riboe lampoe dan di mana bilang riboe orang dari segala bangsa datang menonton. Hari besar itoe di rajakan tiada seroepa sadja, ada jang di ramikan dengan perarakan djoega, ada jang pakai moeziek dan lain sabageinja. 9. REGELING KAMPIOENSCHAP DIENSTRIJPAARDEN 1929. De regeling, opgenomen in LM. T. No. 3 blz. 245 is nader aangevuld als volgt I. Algemeene Regeling. 1. Het kampioenschap zal worden verreden van den 25 t/m 28 Juni en wordt voorloopig geregeld als volgt 25 Juni Verzamelen der deelnemers met hunne paarden bij het Depót der Cavalerie te Bandoeng. Conditie beoordeeling. Besprekingen. 26 's morgens Dressuurproeven, 's middags Jachtspringen te Bandoeng. 27 Afstandsrit en terreinrit, met eindpunt in Tjimahi. 28 Conditie beoordeeling in den ziekenstal te Tjimahi. Plaats en tijd zullen overigens v.z. n., nader worden bekend gemaakt. 2. Voor-wedstrijd. Daar het door plaatselijke omstandigheden en de troepenoefeningen kan voorkomen, dat de voorwedstrijd gehouden moet worden geruimen tijd voor het tijdstip waarop het Kampioenschap zal worden verreden,

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 95