606 II. TIJDSCHRIFTEN AANKONDIGING. Door den correspondent h.t.l. van het in Nederland verschijnende Mili tair-technisch tijdschrift werd ons het eerste nummer van den 2de jaargang van dat periodiek ter kennisneming toegezonden In den eersten jaargang van het Militair-Technisch Tijdschrift verschenen de volgende artikelen. Het berekenen en meten van den verheffingshoekOptische eigenschappen van rook en nevels; deformatie van FerrietkristallenBeschouwingen over methodes van schootstafelberekening van luchtdoelgeschutRoestvrij staal de lichte mitrailleur M. '20de fabricage van geweerhulzen Kristaldeformatie en koudhardingde BommenrichtkijkerWelk deel van de terugstootenergie kan een mondingrem opnemenRichttoestellen voor bommenwerpen uit vliegtuigen; Vergelijking van methoden der inwendige ballistiek. Het genoemde nummer bevat het vervolg van het artikel „Richttoestellen voor bommenwerpen uit vliegtuigen door K.W. Thomasen een bijdrage hulpmiddelen voor het maken van teekeningen in axonometrische projectie door Vice-Admiraal b.d. W.A. Mouton. Red. 12. TIJDSCHRIFTENOVERZICHT. In „Allen Weerbaar" van 1 Maart 1929 vinden we afgedrukt den Neder- landschen tekst van het beweerde (en in het Utrechtsche Dagblad gepubli ceerde,) in 1920 tusschen Frankrijk en België gesloten geheim verdrag en de interpretatie van 1927. Opleiding. La Revue d'infanterie No. 437, Februari 1929. Instruction dans l'infanterie"Kapitein Albord. Schr. vergelijkt de opleidingsjaren vóór den wereldoorlog met de tegen woordige en wil volledig breken met de thans geldende opleidingsmethode. Hoe die methode moet zijn, bouwt hij op uit de antwoorden die gegeven moeten worden op de vraag: „Wat doet de man in het gevecht?" en welke antwoorden luiden: 1. Hij neemt den vijand waar. 2. Hij bedient zich van zijn wapens om hem te vernietigen. 3. Hij verzekert zijn persoonlijke veilig heid. Men moet den man dus leeren1. de waarneming; 2, het schieten; 3. het gebruik maken van het terrein en 4. het onderhoud en het dragen van het gasmasker. Vorenstaande beginselen worden nader uitgewerkt in I. de technische individueele opleiding en II. de opleiding voor het gevecht. Mil. Wochenblatt No. 34, Maart 1929. Onder Aus der Werkstatt der Truppevinden we in „Abschaffung voti Gewehrgriffen und Exerziermarsch" een bestrijding van het artikelNeuzeitliche Infanterieausbildimg" uit M. W. No. 26, zie ook 1. M. T. blz. 369. Schr. zegt o.a. in het slot: „Resumeerende moet dus worden vastgesteld Een laten vervallen van de handgrepen en de gesloten exercitie zou schade toebrengen aan de krijgstucht, aangezien de gevechtsopleiding een geheel ander doel heeft". „Wanneer in het beroepsleger bij de recruten te weinig waarde wordt gehecht aan het exerceeren, dan ondervindt de opleiding tot veldsoldaat in het veldbataljon later groote moeilijkhedendaarom moet de exercitie-opleiding bij het opleidings bataljon worden afgesloten. Het voornaamste is echter welvast te stellen dat wij in onzen moeilijken, gezagsloozen tijd, in het ouderlijk huis en op school helaas meestal falende, er bijzondere waarde aan moeten hechten dat ten minste in het leger de discipline op peil wordt gehouden". Oefeningen. All Schweizerische Militarzeitung, No. 3, Maart 1929. „Detachements- manöver". De schr. van dit artikel geeft lezenswaardige beschouwingen over

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 98