607 de wijze waarop oefeningen dienen gehouden te worden. We nemen (ditmaal onvertaald) over: „Wirkliche Führung wird allein in freien Manöver geübt. s- Zur Führer-Erprobung kann eine Manöver-anlage nicht genug Freiheit des Entschlusses aufweisen, einfache Kriegsmaszigkeit, uneingeëngt durch Riicksich- ten auf Landschaden, auf Manöverleitung, Schiedsrichterei und Weitergang der Manöver". Voorschriften. La Revue d'infanterie. No. 437, Februari 1929. Le nouveau reglement de l'infanterie (1928) et la manoeuvre des petites unités", kolonel P. A. Court. Schr. 'behandelt zeer uitvoerig het nieuwe Fr. infanteriereglement, speciaal wat betreft de waarde die het hecht aan het vuur en aan de beweging, in verband met de invoering van den lichten mitrailleur M. 1924, en vergelijkt de Fr. opvattingen met die in andere Eur. legers. We bevelen het artikel gaarne ter bestudeering aan ter vergelijking met den geest van onze voorschriften. All. Schweizerische Mil. Zeitung. No. 3. Maart 1929. Le Reglement francais d'infanterie du 'Ier Mars 1928". In het artikel worden besproken 'hoofdstuk II„Organisation de l'instruction" en hoofdstuk III„Education morale". Tflcti g|(. La Revue d'infanterie No. 437, Februari 1929. Emploi tactique des mitrailleuses"Kolonel Tonnet. In dit vervolg-artikel (zie ook I.M.T. biz. 497) geeft schr. een overzicht van de gevechten van het 1ste bat. van het 78ste Reg. inf. op het plateau van Asiago (op 15 Juni 1918) en eindigt met de conclusie„Elke aanval van inf. tegen een front van oordeelkundig opgestelde mitr., die bediend worden door geoefend en moreel hoogstaand personeel is gedoemd te mislukken, indien die mitr. van te voren niet zijn vernietigd of geneutraliseerd door krachtig vuur. Men kan een „barrage" van inf.-vuur niet doorschrijden". Mil. Wochenblatt No. 32, Februari 1929. Pioniertaktik und-Technik im Stellungskriege". Gen. Maf. Witte. Schr. behandelt de verschillende op drachten die werden gegeven aan de pioniers, hoofdzakelijk aan de pioniers die deelnamen aan den strijd in het Argonnerwoud. Als voorbeeld van het onmiddellijk actief deelnemen der pioniers aan den stormaanval (voorberei dende beschieting, storm, inrichten van het veroverde stellinggedeelte) wordt beschreven de aanval van de 86ste inf. brigade op 8-9-'15 tegen het Fransche werk Marie Thérèse, aan welken aanval twee pionier-cieën. deelnamen. Mil. Wochenblatt No. 33, Maart 1929. Zweier groszer FeldherrenVer- mdchtnisse und ihr Schiclisal", ma], v.d. Leyen. Bovengenoemd artikel bevelen we gaarne ter lezing aan omdat op interessante wijze vergeleken worden de débacle van 1806 en die van 1918 voor het Duitsche leger, nadat duidelijk uiteengezet is eenerzijds de invloed van Frederik den Grooten op de tactiek van de tweede helft der 18de eeuw (scheeve slagorde, Kolin en Leuthen), anderzijds het Schlieffensche plan voor den oorlog op twee fronten (Fr. en R.) met de veranderingen daarin aangebracht door de inzichten van Gen. von Moltke. Mil. Wochenblatt No. 34, Maart 1929. „Schweres Maschinengewehr und indirekter Schusz", Luit. gen. E. Kabisch. De meeningen omtrent het directe en indirecte vuren der zware mitr. herin neren schr. aan de uitvoerige debatten over het schieten der Veldart. uit gedekte en ongedekte stellingen. Speciaal de D. omstandigheden van beperkte bewapening en legersterkte neemt schr. in beschouwing en komt o.a. daardoor tot zijn conclusie, waarin hij het indirect vuur voor de zware mitr. onvoor waardelijk opeischt. All Schweizerische Mil. Zeitung No. 3, Maart 1929. „La méthode de Combat de l'infanterie". Naar schr.'s oordeel trekt men op elk gebied nog te weinig noodzakelijke conclusies uit de ondervindingen van den wereldoorlog, nóch van de laatste ontdekkingen. Men wordt nog te veel beheerscht door verouderde begrippen, terwijl men gelooft dat die in staat stellen nieuwe

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 99