Ie. de lagere eenheid legt verbindingen aan naar de hoogere. 2e. de hoogere draagt zorg voor verbinding met de lagere. Het eerste systeem valt dadelijk op als zeer onecono misch. Immers zou elke afdeeling een hoeveelheid materieel moeten hebben, welke toereikend was voor alle denkbare gevallen. Nu zou door onderling overleg tusschen onder commandanten toch nog wel zoo zuinig mogelijk kunnen gewerkt worden, doch men heeft dan kans op allerlei strubbelingen als gevolg van onderling uitleenen van perso neel en materieel en door mogelijk verschil van meening. Het tweede systeem geeft in de eerste plaats méér zekerheid voor het tot stand komen der verbindingen en voorts zal de centrale verbindingsafdeeling met in totaal minder personeel en materieel kunnen uitgerust zijn. Het laatste systeem toepassende, zouden we in de divisie de navolgende verbindingen kunnen hebben: I. De verbindingsafdeeling der Divisie verbindt den divi siecommandant met: a. de regimenten infanterie b. den D. A. C indien deze zich n. m. niet bevindt op de standplaats van den D. C. (zie ook art. 54 g. v. mob. a.) Dit samenstel van verbindingen zou genoemd kunnen worden: het Divisienet. II. De regimentscommandanten der infanterie dragen zorg voor de verbinding met: a. de bataljons infanterie; b. de afdeeling(en) die zij hebben te steunen en te be veiligen; c. de rechts naast hen optredende afdeelingen. De bataljonscommandanten zorgen voor verbinding met: a. de compagniën infanterie; b. de afdeelingen die zij hebben te steunen en te beveili gen; c. de rechts naast hen optredende afdeelingen. De compagniescommandanten zorgen voor de verbinding (optisch en met ordonnansen) met: a. de afdeelingen die zij hebben te steunen en te be veiligen. b. de rechts naast hen optredende afdeelingen. De sectiën infanterie zorgen voor de verbinding met de compagnies commandanten (optisch en met ordonnansen). Dit net ware te noemen„het Infanterie net." III. De D.A.C. doet zich verbinden met de afdeelingen artillerie enz., waarbij tevens de artillerie steeds zorgt voor het aanleggen der verbindingen naar de infanterie, die zij moet steunen. 647

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 31