infanterielappen (groot 1 M. bij 1 M.per man één). U lappen (per bataljon één). L.W.S. (per divisie en per regiment ieder één). Het materieel van het L.W.S. (luchtwaarnemingsstation) is hetzelfde als dat bij de L.W. Stations der artillerie, welke hierna zullen worden besproken. In dit verband moge er reeds thans de aandacht op gevestigd worden, wat straks nader zal blijken, dat de aanrakingspunten der verbindingsmiddelen der artillerie en de infanterie bij de divisie in het algemeen zich zul len bevinden A. voor de infanterie-batterijen met de infanterie le. bij den divisiecommandant; 2e. bij de commandoposten der bevelvoerenden der infanterie aan wien steun van artillerie is toegezegd B. voor de overige artillerie met de infanterie bij den divisiecommandant. O.V.I. Zooals reeds terloops werd opgemerkt bevordert mon ad. 34 deling overleg tusschen de verschillende aanvoerders de (2) samenwerking. V.V. Vd Daarom dient de nauwe en voortdurende verbinding A. art. tusschen de bevelvoerenden der artillerie en die der infan- III. terie, met wie zij onmiddellijk moeten samenwerken tot bereiking van een gemeenschappelijk gevechtsdoel, zoo mogelijk tenzij dit onvereenigbaar is met eene goede gevechtsleiding te berusten op de onderlinge nabijheid hunner commandoposten. O. V. is dit laatste onmogelijk, dan wordt de verbinding tot Mob. A. stand gebracht door berichtofficieren. art. 54 Verder behoort nog een berichtofficier te worden ge- (l) (2) detacheerd door den A. A. C. (D.A. C.) bij den A. B. voor het geval de eerste niet vertoeft in de onmiddellijke nabij heid van den laatste. V.V. Vd. Als berichtofficieren der artillerie treden op de officieren A. ingedeeld bij de staven of z. n. de commandanten der art. 113. artillerie verkenningspatrouilles (A. V. ps.), aan welke offi cieren telefoonpatrouilles (snel verplaatsbare) worden toegevoegd. Zoo dadelijk zal op het wezen der A. V. ps. nader worden teruggekomen. V.V. Vd. De berichtofficier, die de hierboven bedoelde verbinding A. tusschen artillerie en infanterie heeft tot stand te brengen art. 113.heeft de volgende taak te vervullen; le. den bevelvoerende, die hem heeft gedetacheerd, in te lichten omtrent den toestand en de nooden van de infan terie en de door de infanterie gegeven aanwijzingen over te brengen in een, uit artilleristisch oogpunt, geschikten 649

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 33