vorm, b. v. waar en wanneer vuur wordt gewenscht, dan wel wanneer dit verlegd of gestaakt moet worden. 2e. den bevelvoerende der infanterie in te lichten over den steun, welke de artillerie verleent, dan wel kan ver- leenen. De hulpmiddelen der artillerie bij de vervulling van hare taak. Gaan we thans na welke de hulpmiddelen zijn der artil lerie zelve, om hare taak, het steunen der infanterie, naar beste vermogen te kunnen vervullen. V.V.V.d. Door de artillerie worden voor den verkennings- en ver- A bindingsdienst patrouilles uitgezonden. Patrouilles, welke in het bijzonder met het maken en onderhouden van telefonische gemeenschap belast zijn, heeten telefoonpatrouilles. Zooals we reeds zagen kunnen dergelijke patrouilles worden toegevoegd aan de bericht- officieren. De indeeling der A.V. ps., zijnde verkenningspatrouilles der Mob. A, is als volgt. V.V.V.d. per batterij zijn er 2 A.V. ps. waarvan één ondercom- A. K mando van een officier, de andere on- art- 36- der een onderofficier van elke batterij wordl één der A. V. ps. namelijk die welke onder commando van een officier staat, afgestaan aan den afdeelingscommandant de afdeelingscommandant zou dus over 3 A. V. ps. be schikkenechter wordt bij den regi mentscommandant, de D.A. C., één dezer patrouilles gedetacheerd, zoodat de afdeelingscomdt. slechts twee A.V. ps. te zijner beschikking houdt; de regimentscommandt, de D. A. C., dus, heeft zoodoen de ten slotte de beschikking over drie A. V. ps. elk onder bevel van een offi cier. V.V.V.d. Behalve verkennen (verkenning van opmarschwegen naar mogelijke artilleriestellingen), kan ook waarnemen van eigen geschutvuur en in bijzondere gevallen zelfs de vuurleiding aan de A. V. ps. worden opgedragen. Om een en ander nog te verduidelijken wordt hierbij een schematische voorstelling gegeven, waarbij echter voor het betere overzicht weggelaten zijn de 2e A.V. ps. der batterij-commandanten. 650

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 34