V.V.Vd. Minstens even belangrijk, zooniet belangrijker dan A. weg- en stellingverkenningen zijn de doelverkenningen, ora- art29dat tot geen vuuropening kan worden overgegaan, alvorens gegevens betreffende 'svijands opstelling zijn verkregen, welke gegevens vrij nauwkeurig moeten zijn om het afge ven van werkzaam artillerievuur mogelijk te maken. V.V.Vd. Hiervoor gebruikt de artillerie de doelverkenningspa- A- troubles, aanvankelijk uitgezonden door den A. C., later in art 30.6. vele gevallen ook door de G. A.-afdeelings-en B.-Cn. De doelverkeningspatrouilles worden, zoodra daartoe aanlei ding bestaat, zoo vroeg mogelijk uitgezonden. Zij blijven echter in het algemeen achter de beveiligende cavalerie. V.V.Vd. indien een doelverkenningspatrouille in verbinding kan A. blijven met haar afzender, is het mogelijk dat de doelver- art30.3lkenningspatrouille als waarnemingspatrouille kan worden gebruikt. Vliegtuigen. V.O.G. in divisieverband optredende zal het mogelijk zijn, dat L. Ill de artillerie beschikt over waarnemingsvliegtuigen. Of de A.T.V. artillerie deze bij uitstek geschikte waarnemingsmogelijk- 146 heid ten volle zal kunnen benutten hangt voornamelijk af van a. den atmosferischen toestand b. het optreden van vijandelijke luchtdoel-artillerie en- mitrailleurs c. het optreden van vijandelijke luchtstrijdkrachten. Artillerie-waarnemingsopdrachten omvatten in hoofdzaak 1. opdrachten tot het waarnemen van het inschieten op bepaaldelijk in de opdracht aangegeven doelen (vuurwaar- nemingsopdrachten), enz,, 2. opdrachten tot het bewaken van een bepaalde terrein- strook, het melden van daarin, gedurende de bewaking ontdekte doelen en het waarnemen van het inschieten dan 651 e A.v.p. (verk 1 A.v.p. B-c- 1 (Ct. 3 R.I.) 1 A.v p. B.C.2a leA.v.p. a J (Ct. 1 R. I.) B.C. 2 B.C.2 A I bg. B.C. i Vd. le A.v.p. (waarn.) leA.v.p. (c q. Div. ct.) le A.v.p. (waarn)

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 35