kg. Sitoe _St kg. Batoe Bij den aanval zoowel als bij de verdediging kan de artillerie in de bewakingsstrook een aantal punten, waarop vuur is voorbereid, opgeven aan de infanterie die zij moet steunen. Zoo mogelijk komt ook de artillerie hierbij aan bepaalde wenschen van de infanterie tegemoet. Vertoont zich een belangrijk doel op een punt, waarop artillerievuur niet is voorbereid, dan worden de gegevens voor het vuur op het doel afgeleid van hetgeen bekend is omtrent een punt, waarop het vuur wél is voorbereid. Ook de infan terie kan de ligging van dit doel aangeven ten opzichte van een punt, waarop de artillerie is ingeschoten, doch dit is onnoodig. De infanterie geeft als regel, zooals elders in dit artikel besproken is, de plaats van een dergelijk doel op nauwkeurig uitgedrukt in coördinaten, het aan de artillerie overlatende de ligging hiervan tot een der bekende punten in de bewakingsstrook te bepalen. ad b. Indien een bepaald doel vóór het in stelling gaan reeds aanwezig is en wanneer het ongewenscht is om de artillerie een bewakingsstelling te doen innemen met op dracht daarbij om allereerst het reeds aanwezige doel onder vuur te nemen, dan worde de artillerie alléén tegen dat bepaalde doel in stelling gebracht. De beperktheid van de taak geeft dan meer vrijheid in stellingkeuze en eischt minder voorbereidingdeze wijze van stelling nemen zal derhalve toepassing vinden, indien een zoo spoedig mogelijk vuurbereid zijn tegen een be paald doel op den voorgrond treedt en ook wanneer het zich laat aanzien dat het onder vuur nemen van een be paald doel gedurende langen tijd zal moeten worden vol gehouden, b.v. het onder vuur houden van een kruispunt van wegen. ad c. Artillerie wordt in afwachtingsopstelling geplaatst, wanneer omtrent haar taak nog geen beslissing is geno men, doch men haar toch gereed wil houden voor een of meer vermoedelijke taken. De daarvoor noodige stellingen worden uitgezocht en voor zooveel noodig en mogelijk wordt alles voorbereid om spoedig in werking te kunnen komen, indien de betrokken artillerie voor een dier taken wordt bestemd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 46