4. EEN VOORSCHRIFTEN-STUDIE OVER DE ARTILLERIE voor den Infanterie-commandant, door INF. Reeds vanaf de voorbereiding tot het gevecht komt de infanterie nu eens in mindere, dan weer in meerdere mate in contact met de eigen artillerie. Om hare eigen rol die zij in het gevecht vervult tot een glansrijk einde te brengen, heeft de infanterie in al hare geledingen wel te bedenken, dat zij dit meestal slechts kan bereiken door het haar voornaamste hulpwapen, de artillerie, mogelijk te maken onder de meest gunstige omstandigheden te werken. En daarvoor is het niet slechts noodig dat de infanterie-commandant puntsgewijze op de hoogte zij van al hetgene dat in onze voorschriften bepaald is omtrent de samenwerking der beide wapens en de taak der artil lerie, doch dat elk infanterie aanvoerder tot de laagste toe 'een goed overzicht heeft van het ingewikkelde rader werk, dat door het samenwerken van de twee wapens reeds bij de voorbereiding tot den strijd begint te draaien. Een duidelijk beeld te geven van dit laatste is het doel van dit artikel. De samenwerking in het algemeen. G.v.I. De infanterie vormt het hoofdelement in den strijd; zij art- 14 alleen kan onder alle omstandigheden en in alle terreinen (pden strijd voeren. De andere wapens hebben in beginsel Mob. A tot taak de infanterie te steunen, zoo ook de artillerie, die art. 12 dit zal doen door middel van vuur. (D De tot andere wapens behoorende aanvoerders behoo- A.T.V. ren zich, om te kunnen voldoen aan de gestelde taak, art. Mi vertrouwd te maken met de eigenaardigheden van hetge- v vecht der infanterie en de daaruit voortvloeiende nooden Mob.A en behoeften van dit wapen. art. 20 Een juiste opvatting van de bovengenoemde taak be- <2) vordert de onder alle omstandigheden dringend noodzake- artT'ui samenwerking der onderscheidene wapens in het (3)' gevecht. Doeltreffende onderlinge samenwerking is echter alleen te verwachten waar goede kameraadschap bestaat, zich uitende in den vasten wil om elkander onvoorwaar delijk, naar beste weten en zoo krachtig mogelijk te steunen. 645

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 29