lijke opdracht temg, omdat later gevreesd werd voor een bedreiging van de linkerflank van het korps door het Russische 13 L. K. Het giootste deel van de naar Mtihlen gezonden divisie werd daarop samengetrokken achter den linkervleugel van de 3de Res Divisie. Terwijl volgens het Legercommando het zwaartepunt voor XX. op den lechtervleugel lag, was dit dus door den korpscomman dant in den loop van den dag geheel naar den linkervleugel verleed. In het Noord-Oosten verliepen de operatiën met goed gevolg. Het Russische 6 L.K., dat aanvankelijk besloten scheen weerstand te bieden ten Zuiden van Bischofsburg, trok verder terug toen het zijn linkerflank opnieuw bedreigd zag door het Duitsche I /n JS e." ^erd daaroP door XVII L.K. vervolgd tot Mensguth. (De 6de Landw. Brig, was volkomen uitgeput en daarom achter gelaten te Lautern). Inmiddels had I Res. K. 's middags opdracht gekregen om een detachement naar Passenheim te zenden, doch met de hoofdmacht te verzamelen halverwege tusschen Passenheim en Allenstein, teneinde den volgenden dag naar gelang van de omstandigheden in de richting van Allenstein of naar het Zuiden te kunnen oprukken. Von Hindenburg toch had bericht gekregen dat Russische troepen Allenstein waren binnengerukt hetgeen een e™sti§ gevaar inhield voor de verbindingen van I Res' K en XVII L.K., indien die troepen zich Noord-Oostwaarts gaande zouden willen vereenigen met het Russische 2 L.K. Dit was een gedeeltelijk herroepen van een 's morgens ge geven bevel, waarin aan I Res. K. en XVII L.K. opgedragen werd om na het terugslaan van het Russische 6 L.K. met alle beschik bare krachten naar het Zuid-Westen om te buigen, teneinde in den strijd van het centrum, welke naar het zich liet aanzien nog langeren tijd duren zou, in te grijpen. Niettegenstaande dus de resultaten van den 27sten niet waren zooals men had gehoopt, achtte men den toestand toch gunstig en rekende, dat den volgenden dag met Samsonoff afgerekend zou kunnen worden. Ludendorff stelde voor om met de nog be schikbare krachten den volgenden dag het centrum van het Narew- leger aan te grijpen. Df i daartoe uigegeven bevelen gaven aan, dat het versterkte XX L.K. den vijand bij Hohenstein zou aanvallen het met een gedeelte van XVII L.K. versterkte I Res. K. zou Allenstein aangrijpen, terwijl het overig deel van XVII L K ver der vervolgen zou in de richting van Willenberg Hiermede werd ™lnMmnlanda(nt ReS' K' verzocht, aan c- XVII L.K. (von Mackensen) deze oparacht over te nemen, aangezien de marschvaardigheid der reservetroeoen uitgeput was. In den nacht van 27/28 (2.15 vm.) bereikte een detachement van bat., /2 esk. en 1 batt., door XVII L.K. uitgezonden, Passenheim.

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 12