steun, deze weet, wat er vóór gaande is, en kan beslissen, waar op ieder moment de meeste steun gewenscht is. Hij moet ter wille van eene rustige vuurleiding, een ononderbroken vuur en een verzekerde aanvulling van munitie en water er naar streven, de mitrailleurs zoo min mogelijk te verplaatsen. Verplaatsingen geschieden in beginsel op zijn last, wat echter niet wegneemt, dat ieder sectiecommandant, soms zelfs stukscom mandant, er van doordrongen moet zijn, dat het zijn plicht is op eigen initiatief van stelling te veranderen, als de uitvoering van zijn vuuropdracht onmogelijk wordt. Deze verplaatsing moet den bataljonscommandant gemeld worden. Op het oogenblik van binnendringen in vijandelijke stelling, zelfs vóór dien als vuren onmogelijk geworden is wegens den korten afstand, moeten de mitrailleurcommandanten hunne onder deden voorwaarts brengen, en hiermede niet wachten tot zij be vel hebben gekregen van den bataljonscommandant. Deze moet er op kunnen vertrouwen, dat hij zijne stukken zoo spoedig mogelijk ter beschikking heeft om het verdere gevecht met succés te kunnen voeren (vervolging, afslaan van tegenaanvallen, enz.). Uit het voorgaande blijkt, hoe infanterist en mitraillist op elkaar moeten kunnen bouwen, m.a.w. elkaar moeten kennen. Geen beter middel om in oorlogstijd verzekerd te zijn, eikaars bedoelingen en opvattingen te begrijpen, dan in vredestijd veel samen oefenen. Waar in andere legers de mitrailleurcompagnie een onderdeel van het bataljon is, zal die samenwerking van zelf ontstaan. Bij ons mag geen bataljonsoefening gehouden wor den, zonder dat daarbij de beschikking is gevraagd over een peloten mitrailleurs. 729 Mitraillist en infanterist is hier niet als tegenstelling bedoeld de mitrail list is infanterist; gemakshalve zijn beiden zoo genoemd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 31