773 The Journal of the United Service Institution of India. No. 255. April 1929. The evolution of the infantery-man's weapons," luitenant R.G. Thurburn. Schr. geeft een beknopt historisch overzicht van de ontwikkeling der infante- rie-bewapening van af den oudsten tijd (55 jaar v. C. inval der Romeinen in Brittannië) tot na den wereldoorlog. Gasoorlog. Mil. Wochenblatt. No. 39. April 1929. Schwedische Sachverstdndige über Gaskrieg und Flugabwehr". In dit artikel vonden we uitspraken1ste Van ir. Engel over de groote moeilijkheid om oorlogsgassen te fabriceeren die werkzamer zijn dan fosgeen of „gelbkreuz"„Blauwzuur en koolmonoxyd schijnen door wat men er uit verhalen van weet vreeselijkzij zijn onge schikt om te worden gebruikt als strijdgas". 2deVan majoor Sjöberg (Zweedsch lucht-afweerspecialist)„Een vreeselijke verwoesting kan die stad treffen, die geen luchtafweer heeft, maar ik ben evenzeer daarvan overtuigd dat een stad met een doelmatige luchtafweer, slechts geringe schade zal lijden", waarbij de afweer vanaf den grond de belangrijkste wordt genoemd. 3deKapitein Gustafson, pas terug uit Amerika, waar hij een studiereis maakte op het gebied der luchtafweer, zegt dat ook de Amerikanen de groote kracht zoeken in afweer vanaf den grond. Verder zou het hun gelukt zijn kleeding te impregneeren, zoodat ze bestand is tegen „gelbkreuz". Revue militaire suisse. No. 5. Mei 1929. „La guerre aèro-chimique etla defense anti-aréienne"Ir. M. S. de Stackelberg. In dit deel van het artikel (zie ook I. M T. blz. 499) vinden we o.a. behandeld een nieuwe mechanische buis (uurwerkbuis) systeem A. Varaud, waarvan aan de hand van duidelijke teekeningen de werking verklaard wordt. Daar wordt een aanvang gemaakt met de behandeling van „het materieel voor de verdediging tegen vliegtuigen" Mil. Wochenblatt. No. 43. Mei 1929.„Lufl-und Gaskrieg", H. Leist. Een korte bespreking van een serie artikelen verschenen als extra-nummer van het Zweedsche „Ny Militar Tidskrift" en waarvan de strekking is aan te toonen dat het zoo vaak opgehangen schrikbeeld over de ellenden van den toekom- stigen luchtoorlog nu niet zoo gruwelijk is als wordt voorgesteld, mits in vredestijd de luchtafweer behoorlijk wordt voorbereid en georganiseerd. Tactiek der Artillerietactisch gebruik der artillerie. Bulletin Beige des sciences militaires. No. 5. Mei 1929. H. H. Artil leristen verwijzen we naar een artikel„Programmes de tirs d' ar tiller ie" van majoor Sottiaux Mil. Wochenblatt. No. 45. Juni 1929. „Unterstellung undBefehlsverhalt- nisse der Artillerie." Schr. bespreekt de noodzakelijkheid van het in vele gevallen voorbereiden van den inf. aanval door de art., doordat de verdediger over zooveel middelen beschikt, die door de inf. alleen niet met succes te bestrijden zijn. Daarom zal het in vele gevallen noodzakelijk zijn art. onder de bevelen van den inf. comdt. te stellen, ook al beschikt de inf. van huis uit over inf. batterijen, begeleidende batterijen of hoe ze ook heeten mogen. Aan het slot behandelt schr. de bevelsverhoudingen, ook bij het dikwijls noodzakelijk ver breken der verbanden. t Artillerie-bewapening. Artilleristische Rundschau No. 1. 1929. Onder „Aus fremden Artillerien" vinden we vermeld de indeeling van lichte veldhouwitsers in de artillerie van Yougoslavië, Polen, de Vereenigde Staten van N. A., Nederland en Tsjecho- Slovakije. Artillerie-Techniek. Mil. Wochenblatt. No. 42. Mei 1929. In „Das neue Infanteriegeschiitz der H. I. H." geeft kapitein G. Ddniker nogmaals beschouwingen en gegevens over het inf. geschut van de Holl. Industrie- en Handelmaatschappij (de 75

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 75