775 Uit „Journal of the Royal United Servise Institution, No. 493, Febru ari 1929" vermelden we een artikel (een lezing gehouden) door Wing-com mander R. B. Maycock getiteld: „The employment and development of flying boats", waarin na een korte inleiding worden behandeld: 1. een technisch his torisch overzicht; 2 het nieuwe tijdvak; 3. de zeewaardigheid; 4. het onder houd en de behandeling; 5. bases en voorzieningen; 6. oefening; 7. het ge bruik gedurende den wereldoorlog en dat sinds 1922; 8. het toekomstig mi litair gebruik; 9. de samenwerking met de marine; 10. vliegbooten en vlieg- i tuigschepen en 11. de toekomstige ontwikkeling. Belangstellenden in luchtfotografie verwijzen we naar een artikel: „Airphoto- surveying" in bovengenoemd Februari-nummer, door kolonel H. St. L. Winterbotham. Air-cooperation with the army, vliegerluitenant A. Mc Donald. In het zelfde nummer geeft schr. onder bovenstaanden titel, mede aan de hand van de oefeningen in 1928 gehouden op het gebied van de samenwer king van de luchtstrijdkrachten met de troepen op den grond, zijne ideeën over de wijze waarop bij die oefeningen moet worden gehandeld en over de taak vanden troepencommandant, aan wien luchtstrijdkrachten zijn toegevoegd. In II wordt behandeld het gebruik van de escadrilles die aan een expeditio naire troepenmacht waren toegevoegd 1922 Turkije en 1927 Shanghai). Mil. Wochenblatt No. 43. Mei 1929. In dit nummer vinden we het ver volg van het artikel „Organisation und Ausbildung der französischen Luft- flotte"Thans worden in beschouwing genomen de Verkenning en ophelde ring" en de „Luchtafweer"waarin o. a. bijzonderheden worden gegeven be treffende den 7,5 c.M. op auto gemonteerd, den 7,5 c.M. op aanhangwagen en den 7,5 c.M. en 10,5 c.M., welke laatste twee 15 uur voor opstelling vorderen. Luchtvaart. The Journal of the Uuited Service Institution of India. No. 255. A- pril 1929. To Gilgit bij air." Luit. kolonel J. F. Turner. Een korte beschrij ving van een gemaakte tocht met 4 Wapiti-aeroplanes van Risalpur via Chak- dara, de Kotkai-pas, het dal van de Indus en van de Gilgit-rivier naar Gilgit. Een tocht voor de Engelschen die er aan deelnamen interessant, omdat gevlogen werd over Indus Kohistan, een gebied waar nog nimmer een Britsch officier is geweest. In het Februari-nummer van „Journal of the Royal United Service Institution" troffen we aan „Airships and aeroplanesa comparison", van C. B. Fritsche. Het artikel is een uittreksel uit een lezing gehouden voor de Aeronautic Division of the American Society of Mechanical Engineers. In de conclusies vinden we het volgende 'vermeld: Dit vergelijkend onderzoek leidt onvermijdelijk tot drie conclusies 1. In gebruik op commercieel gebied, heeft het vliegtuig, groot of klein, betrekkelijk zeer beperkte mogelijkheden. Het is ongeschikt voor het onder houden van diensten overzee. Het gebruik voor vluchten over oceanen is door de onveiligheid te veroordeelen en moet worden verboden. 2. Mits tusschengelegen halten beschikbaar zijn op daartoe geschikte plaat sen, voor het aanvullen der brandstof, biedt de groote vliegboot mogelijk heden voor overzee-diensten. Echter, hoe groot ook gebouwd, ze kan nooit k met succes wedijveren met het stijve type luchtschip wat betreft kosten, ge mak en veiligheid. 3. Het groote stijve luchtschip zal altijd de meerdere zijn in het goederen- vervoer op groote schaal en op langen afstand. Het is het meest veronacht zaamde en toch klaarblijkelijk het meest-belovende middel van vervoer overzee. Tactisch gebruik der genie. La Revue d' Infanterie. No. 439. Apri 1929. „Emploi tactique du Génie,' Kolonel Baills. Schr. vervolgt zijn artikel, zie ook I. M. T. blz. 613, en behan. delt thans onder het hoofd „Organisation du terrain" de verschillende ge_

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 77