779 tende op gegevens ontleend aan andere werken. Het artikel bevat vele in= teressante gegevens en zal worden vervolgd met beschouwingen over de „crise des transports" en de genomen maatregelen om deze zoo goed moge lijk te boven te komen, en over de reorganisatie der spoorwegen na den oorlog. Uitrusting. Bulletin Beige des Sciences militaires. No. 5. Mei 1929. „Pour pro- tèger l'équipage des chars de combat contre les chocs". Luitenant de Grave geeft een overzicht van de technische verbeteringen welke de laatste jaren zijn aangebracht om het personeel der tanks zoo goed mogelijk te bescher men tegen het schokken en stooten dezer wagens en behandelt ook een nieuw hoofddeksel, dat als resultaat van de proeven tijdens manoeuvres, waar schijnlijk spoedig zal worden ingevoerd en opgenomen in de uitrusting van het vechtwagen-personeel. Legervorming. In het Februari-nummer van „Journal of the Royal United Service Institution" troffen we als „Modern Armieseen vertaling aan van het be kende artikel van generaal von Seeckt, verschenen in April 1928. Geneeskundige dienst. Bulletin beige des sciences militaires. No. 5. Mei 1929. Le nouveau brancard du service de santé de L'armée beige", maj. dokter Sillevaerts. Schr. geeft zijn verbazing te kennen over de lage beoordeeling van de brancard „Discry, model 1926" bij de internationale beoordeeling van brancards te Ge- nève, waarbij genoemde brancard eerst de 10de plaats innam. In dit eerste deel van zijn artikel geeft schr. weer de werkzaamheden der beide commissies die resp. van 1920 - 1924 en van 1924 - 1928 ter zake werkzaam zijn geweest en waarin ook de brancard „Idéal" wordt beschreven. Moreele factoren. The Journal of the United Service Institution of India. No. 255 April 1929 Decline of the spirit in the infantry", An Infantry soldier. Schr. verklaart niet de bedoeling te hebben te constateeren dat de offensieve geest dood is in de infanterie van het Eng. leger, maar dat de tegenwoordige opleiding, waarin steeds maar de groote gevaren van het ageeren tegenover mitrailleurs naar voren worden gebracht, ja zelfs de onmogelijkheid wordt betoogd van het vooruit brengen van niet in gepantserde wagens opgestelde mitrs., die offensieve geest doet verminderen en per slot van rekening doodt. Hij wenscht nog eens den nadrukte leggen op het levende element in den strijd, dat altijd de hoofdzaak moet zijn en blijven. Krijgsverrichtingen tegen verzetslieden. Journal of the Royal United Service Institution, Februari-nummer. Recent operations of the Italian troops in Lybia". Luit. kol. A.G. Coppi, Itai. militair attaché in Londen. In dit artikel wordt een overzicht gegeven van de krijgsverrichtingen van de Italianen in Tripolis en Cyrenaica tot den 29sten breedtegraad in 1928, welke krijgsverrichtingen eindigden met het bezetten van Marada, waarmede bo vengenoemde landen in Itai. bezit kwamen en de bevolking op enkele rond zwervende benden na, ontwapend was. Marine. Artilleristische Rundschau. No. 1. April 1929. „Artillerieschieszübungen in der englischen Flotte"in dit artikel worden in het kort besproken de schietoefeningen door de Engelsche vloot gehouden in de eerste weken van October 1928, aan welke oefeningen voor het eerst

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 81