ting van Lötzen. Ongeveer 1114 Divisie waren samengetrokken om den beslissenden slag met Samsonoff te leveren. 26 Augustus. (Schets 2.) De operatiën verliepen den 26sten niet zooals Von Hindenburg gewenscht had. De aanval van I L. K. kon niet op het bevolen uur beginnen; eerst om half één 's middags werden de hoogten bij Seeben genomen en om drie uur stonden de troepen gereed voor den aanval op Usdau. Generaal von Francois stelde toen den aanval tot den volgenden dag uit. De rechtervleugel van het XX L. K. viel, nadat Seeben door I L. K. genomen was, de Russen met goed gevolg aan, doch de 3de Res. Divisie stelde het voor waarts gaan naar Hohenstein tot den volgenden dag uit, aangezien de Commandant wilde wachten tot het centrum van de Russen tegen XX L. K. zou inzwenken, om hen daarna in de flank aan te grijpen. Intusschen kwam het in het Noord-Oosten dien dag tot een ernstig treffen. Na een marsch van 35 K. M. was het I Res. K. in den avond van den 25sten verzameld in en rond Seeburg, terwijl het XVII L. K., na 50 K. M. afgelegd te hebben, marschkwartieren betrok met het hoofd bij Bischofstein; de 6e Landw. Brig, bereikte Lautern. Het Russische 6 L. K. had inmiddels Bössau en Bischofsburg bereikt en had een opstelling ingenomen met het front in de richting van Lötzen, zonder voldoende veiligheidsmaatregelen naar het Noorden genomen te hebben. Den 26sten zetten de Duitsche korpsen den marsch in Zuidelijke richting voort en kwamen in gevecht met 6 L. K., waarbij XVI1 L. K. uit het Noorden aanviel en het I Res. K. na om een complex meren heengetrokken te zijn, den vijand in den rug aangreep. Terwijl het gevecht aan den gang was, kreeg de Russische korpscommandant opdracht zijn korps samen te trekken op Allenstein. Dit bevel kon echter niet meer uitgevoerd worden en aan het einde van den dag trok het 6 L. K. in wanorde terug in Zuidelijke richting, ongeveer 2000 gevangenen en een dertigtal stukken geschut achterlatend in Duitsche handen. Ondanks dit succes had de 26ste Augustus toch niet tot het voor dien dag beoogde doel geleid. Het zwaartepunt van de operatiën lag toch op den Duitschen rechtervleugel en daar had I L. K. niet aan zijn opdracht voldaan. Bij het Hoofdkwartier van het 8ste Leger waren in den loop van den middag berichten omtrent de Russen binnengekomen, welke inhielden: le. Door vliegerwaarneming was bij Mlawa het uitladen van troepen vastgesteld; uit een afgeluisterd radiogram bleek, dat 1 L. K. versterking had gekregen; 707

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 9