Door nu de brandhout, padi, gras, hooi en cantine-treinkairen 2 maal te laten rijden (zij leggen dan per dag 20 K.M. af, hetgeen mogelijk is), wordt het totale aantal gereduceerd tot 241 treinkar- ren of ongeveer 80 trein karren per hoofdverstrekkings- plaats. Iedere verplegingsofficier verschijnt dus met 20 treinkarren op die plaats, terwijl reeds eerder of misschien daarna een rit moet worden gedaan met 16 treinkarren voor het meerdere aan brandhout, padi enz. Dienst op de hoofdverstrekkingsplaats. In het aangenomen geval, waarbij de hoofdverstr. pin vrijwel permanent zijn, kunnen de verplegingsautos worden afgeladen en de verplegings artikelen worden ondergebracht in daartoe speciaal ingerichteÖbewaarplaatsen De leege autos worden dan op een van te voren aangegeven punt, waar ze niet in den weg staan, bijeengebracht. Bij iedere bewaarplaats wordt door een dui delijk zichtbaar bord aangegeven welke artikelen daar worden verstrekt. De te verstrekken artikelen worden zooveel mogelijk korpsge- wijze neergelegd, in bepaalde eenheidsverpakkingen, zoodat lang durig oponthoud door wegen en nog eens nawegen tot een mini mum kan worden beperkt. Tot dit doel wordt: Versch vleesch verstrekt in voeten, gewikkeld in wit katoen, met een aanhangkaartje waarop het gewicht en het korps (en de menage waarvoor het is bestemd) staat vermeld brood in trommels van 80 broodjes a 0.2 K G. rijst in zakken van 55 K G. padi in bossen van 4 katti (plm. 2.5 K.G.); gras in bossen van 10 KG.; hooi in balen van 36 K.G. azijn, klapperolie en soja in flesschen boter in blikken van 2 en 5 K.G kerriekruiden, lombok, I in manden voor uien, soep- en sajoergroenten) 25, 50 of 100 man ontbijtartikelen in handelsblikken peper in bussen van 2 K G. suiker witte in bussen a 5 K.G. thee in blikken a 1 KG zout in briketten zeep in stangen brandhout in M3 benzine en olie in blikken van 10 L. Deze wijze van verstrekken heeft tevens het groote voordeel dat de verplegingsofficieren op hun beurt weer alles gemakkelij kunnen verdeelen. 814

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 35