menten aan den grooten weg gelegen, zal het mogelijk zijn (mits in het donker) de verplegingsmiddelen tot in de nabijheid op te voeren. Alleen voor troepen die ver van den grooten weg gelegerd zijn, blijft vervoer per treinkar nog noodzakelijk. Wij stellen ons thans de verpleging op de volgende wijze voor. Eenige uren vóór de marsch beëindigd zal worden, geeft de troepen Cdt. aan den detachements-intendant opdracht de auto- verplegingstrein te doen oprukken, welk bevel deze gezagheb bende telefonisch of per motorrijder overgeeft aan het spoorweg eindstation. De vleesch-, gras-, brood- en groente auto's worden nu zoo snel mogelijk opgeladen (tijd 1 uur), waarna in 3 secties (iedere sectie voor 4 korpsen) wordt opgemarcheerd (tijd uur). De auto's worden beladen in de volgorde van de marschcolonne, zoodat dus de eerste sectie bestemd is voor de 4 voorste korpsen enz. De verplegingsofficieren stellen zich met hun personeel op een gunstig punt aan den grooten weg op, zoo dicht mogelijk bij het bivak van hun korps. Door een duidelijke aanwijzing, een vlag of een lantaarn, geven zij aan welk korps daar gelegerd is. De treinkarren worden in een zijweg opgesteld. Op die plaats wordt nu voor het korps rechtstreeks van uit de auto's van de betrokken sectie gefourageerd en het gefoura- geerde óf aan den kant van den weg of op een woningerf op geslagen, In dit geval worden de hoofdverstr plaatsen dus vervangen door een 12-tal korpsverstrekkingsplaatsen. Doordat iedere sectie van de auto-verplegingstrein onmid dellijk doorrijdt naar het achterste korps van hare verplegings- afdeeling, ondervinden zij geen hinder van elkander en blijft de weg zoo veel mogelijk vrij. Bij oorlogsmarschen kan en mag niet gerekend worden op levering van gras en brandhout door de bevolking en moetalles dus per auto worden aangevoerd. Iedere sectie zal in dit geval dan ook moeten bestaan uit7 brandhoutautos, 1 broodauto, 4 rijst- en padiautos, 12 gras-en hooi-autos, 1 kleine vivres-auto 3 vleeschautos, 1 benzineauto, 1 cantine-auto en c. q. 4 drinkwater- autos. Rekent men per korps op '/2 fourageeren, dan is dit dus in 2 uur tijd afgeloopen, waarna de autos weer naar het spoorweg eindstation kunnen terugkeeren. De detachements-cdt. zal dus minstens 2]l2 uur vóór het beëindigen van den marsch het bevel tot oprukken van den auto-verplegingstrein moeten geven. De troep is dan binnen de 2 uur, nadat hij is aangekomen, voorzien van de noodige verplegingsmiddelen. 818

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 39