vervoer van brandhout en gras. Brandhout kan vervangen worden door houtskool, indien tenminste de keuken en filterwagen door het aanbrengen van speciale roosters in den vuurhaard daarvoor ge schikt zijn gemaakt. Aangezien 1 K.G. houtskool gelijk staat met 3 K.G. hout, kan het aantal brandstofvoertuigen op deze wijze tot 3 worden verminderd. 1 K.G. hooi staat gelijk met 5 K.G. gras. Zooals reeds eerder werd opgemerkt geeft de verstrekking van hooi een enorme bespa ring aan fourage-voertuigen. Bij een eventueelen oorlog tegen een B. V zal dan ook al het mogelijke in het werk moeten worden gesteld om groote voorraden hooi te verzamelen, zoodat, vooral als de troep in beweging is, hoofdzakelijk hooi kan worden ver strekt. In verband met het hiervoren behandelde, zouden wij de grond beginselen, die een goede verpleging kunnen waarborgen, in de navolgende korte punten willen samenvatten 1. Geef tijdig uwe verplegingsbevelen uit. 2 Zorg dat steeds bekend is waar gij u ophoudt. 3. Wijs flinke verplegingsofficieren aan. 4. Geef de intendanten en de verplegingsofficieren de be schikking over voldoende personeel en materieel. 5. Verg van dit personeel het uiterste, doch overwerk het niet 6. Zorg dat de voertuigen oordeelkundig opgeladen worden 7. Verstrek zooveel mogelijk houtskool en hooi, instede van brandhout en gras. 8. Verlicht de taak van de korpsbagagetreinen door zoo vèr mogelijk doorgevoerd autotransport. 9 Leg geen beslag op den verplegingsautotrein voor andere doeleinden 10 Toon waar noodig initiatief. 821

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 42