Inf. IV heeft als aanvalsstrook: rechtergrens Tjitengah (inbegr.) Tjipondok (inbegr.) Tjitjekek. (inbegr.) en als linkergrens: driesprong Z. van Leuwigadjah (inbegr.) Fantjalikan (inbegr.) Njenjerean (inbegr Tjibeber 1 (inbegrTjibeber 2 (inbegr.). Inf. IX heeft als aanvalsstrook: rechtergrens linkergrens Inf. IV en als linkergrens: Z punt Leuwigadjah Kihapit 822100 M. Z. van top G Padakasih Tjipangoelaan. Inf. XV, regimentsreserve rukt op 500 M. achter Inf. IX en met rechtervleugel over Oetama (inbgrTjibogo (inbegr.) - G. Pan- dji naar Haoergambang Co.-post reg comdtgevechtsbeveiliging, toevoeging mitrail leurs en steun van artillerie pro memorie. Te 7.30 v. m heeft Inf. IV met de vuurlinie bereikt, Tjipondok Tjibeber 1 Njenjerean en Inf. IX Njenjerean Padakas 822. De verharde weg Leuwigadjah Tjipanggoelaan en de niet verharde weg Leuwigadjah - Tjibeber 1 liggen nu en dan onder vijandelijk artillerievuur dat het verkeer sterk belemmert. Tr zijn reeds talrijke gewondennesten ontstaan, hulpverband- plaats van Inf. IV is opgericht ongeveer in W. rand van de Kam pong W. van Leuwigadjah en van Inf. IX in W. uitgang Leuwi gadjah. De jongste officieren van gezondheid van elk dezer hulpver- bandplaatsafdeelingen zijn naar voren. De hoofdverbandplaats word opgericht in Badjongkoneng 1 (Z. van H. Tjimindi). Hierbij een wacht van 1 brigade van Inf. IX. Verzamelplaats van marschvaardige gewonden in Tjibeureum 2 (tusschen paal 3 en 4 aan den weg Bandoeng Tjimahi;) hierbij één door Ct Inf. XV aan te wijzen officier. 1/3 Transportafdeeling en de regimentsmuziek zijn ter beschik king van den regimentsarts in Kg. Oetama; daarvan heeft hij reeds pi. min. 10 ziekendragers bij elk der bataljons in de voorste lijn ingedeeld, terwijl de overigen en de regimentsmuziek nog in Kg. Oetama te zijner beschikking zijn. Auto's konden tot dusverre nog niet oprukken door het vijandelijk vuur en staan nog bij H. Tji mindi. Te 7.45 v. m. treedt de oorlogstoestand in en gaan Inf. IV en Inf. IX langzaam in hun aanvalsstrooken vooruit. Er vallen bij deze bataljons wederom gewonden en er vormen zich weder gewondennesten. Men krijgt echter den indruk, dat de Roode weerstand zeer is verzwakt en dat Rood bezig is zijn opstelling te ontruimen onder achterlating van zwakke troepen waarbij mi trailleurs. Wanneer Blauw de opstellingen der Roode mitrailleurs heeft bereikt, is door Inf. IV, Inf. IX en M2 de oefening geëindigd. Behalve door degenen aan wie een gewondenkaart is uitgereikt (de laatste kaarten worden uitgereikt in de Roode mitrailleurop- 823

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 44