stellingen) en die zich dienovereenkomstig gedragen, wordt door deze korpsen verzameld op den verharden weg aan den Westvoet van de heuvelreeks, waarna Noordwaarts om wordt teruggemar- cheerd naar de kampementen. M2 laat een 5-tal van gewonden- kaarten voorziene manschappen (waaronder 1 gegradueerde) in de verlaten opstellingen achter. Dit zijn Roode gewonden, die niet konden worden afgevoerd. Zij dienen ter demonstratie van de verzorging van vijandelijke gewonden. De gewonden blijven zich gedragen volgens de aanwijzingen van de gewondenkaarten, dan wel volgens die van het genees kundig- en ziekendragerspersoneel. Voor hen eindigt de oefening op het signaal: „doktersappèl", gevolgd door „eindigen van de manoeuvre". De Commandant van Inf. IV laat daartoe een hoornblazer met witten band om den arm te mijner beschikking achter, aan den W. uitgang van Leu- wigadjah. Op bedoeld signaal verzamelen de gewonden, het personeel van de hulpverbandplaatsafdeelingen, zoomede het ter beschik king van den regimentsarts gestelde personeel van de transport- afdeeling en de regimentsmuziek bij den Noordelijken driesprong in Leuwigadjah. Commandant Inf. XV wijsteen officier met rijwiel aan om daar regelend op te treden en het daar aangekomen personeel in ge sloten afdeelingen naar de kampementen te zenden. De auto's van de hoofdverbandplaatsafdeeling verzamelen na het signaal „doktersappèl" gevolgd door „eindigen van de ma noeuvre" bij de hoofdverbandplaats. De oefening op de hoofdverbandplaats en op de verzamelplaats voor marschvaardige gewonden wordt gestaakt op mondelijke aanwijzing van de leiding Gedurende de oefening zal de officier op de verzamelplaats van marschvaardige gewonden, deze gewonden na de noodige administratie in afdeelingen ondereen commandant naar de kam pementen zenden, waarmede voor hen de oefening is geëindigd. Nadere bepalingen, 1. Er is bij de hoofdverbandplaats 1 verbandplaatsafdeeling, 1 chirurgische afdeeling en 1/3 transportafdeeling geformeerd. De rest van de hoofdverbandplaatsafdeeling, waar slechts de ge wonden van 1 regiment infanterie worden aangevoerd, buiten werking. Zij kan worden verondersteld elders te zijn gebonden. 2. De samenstelling der oefeneenheden van den M. G D. is aangegeven in de bijlage. 3. Commandant Inf. IV stelt ter beschikking van de hoofdver bandplaatsafdeeling een bespannen keukenwagen met koksper- soneel en geleider om soep te koken de Commandant van Inf. IX idem. 824

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 45