mitrailleurs moet dan ook altijd het eerst worden overwogen Is het gebleken, dat de steunverleening op deze manier met moge ijk is, dan eerst is het gerechtvaardigd deze wapens in de voorste lijn mede te nemen of ze door openingen in de voorste lijn te laten vuren. Gaarne zou ik hieraan toe willen voegen, dat groote ontstane openingen in de voorste lijn altijd door mitrailleurs moeten worden bewaakt, indien de aanvallende Infanterie den verdedigei tot zeei nabü is genaderd opdat tegenstooten door den verdediger in die openingen ondernomen, onmiddellijk zouden kunnen worden Men moet zich bij het gebruik van de mitrailleurs bij den aanval feitelijk het volgende afvragen. 1. Waarvoor dienen de mitrailleurs? De mitrailleurs moeten de aanvallende Infanterie, de manoeuvre mogelijk maken, waartoe zij van af de middelbare afstanden het vuur op den verdediger kunnen openen. Dit vuur moet zoo verrassend mogelijk worden geopend. 2. Hoe kan deze steun door de mitrailleurs het best worden verleend? Dit hangt in hooge mate af van het terrein. De eene keer kan deze steun slechts worden verleend van de voorste lijn uit. In zoo n geval is men dan zeer in het nadeel tegenover een verdediger, die zijn vuur in alle opzichten heeft voorbereid en geregeld. Dit nadeel moet dan worden aanvaard, om de Infanterie den zoo onontbeerlijken vuursteun niet te ontnemen. Beschikt men over meerdere mitrailleurs, dan kan worden overwogen een deel dezer wapens gedekt naar voren te doen komen, teneinde hun eerst op het laatste stadium bij het binnendringen van den aanvaller in de vij. opstelling te doen mede spreken, tot het keeren van tegenstooten, omdat men dan gerust kan aannemen, dat van de in de voorste lijn ingedeelde mitrailleurs door het wegschieten van de bediening geen enkel stuk meer in staat is aan dezen laatsten strijd deel te nemen. En juist geduiende de verovering van de vij. opstelling over haar volle diepte is mitrailleursteun beslist noodzakelijk. In dit stadium wordt de zware strijd gestreden. Het naderen is daarbij vergeleken slechts kinderwerk. Deze handeling immers kan ook gedurende den nacht ten uit voer worden gebracht, zoodat vuren wel achterwege moet blijven. Ik moet er dus den nadruk opleggen, dat bij het binnendringen van de vij. opstelling nog over een voldoend aantal mitrailleurs moet worden beschikt en dat zal men niet hebben, indien men ze als regel met de voorste lijn laat medegaan. Onze aanvulling van personeel laat een dergelijk optreden niet toe. Kan de aanval integendeel worden gesteund van meer achter waarts geleip'n opstellingen uit, dan heeft men het uroote voordeel, dat men intijds een deel der beschikbare mitrailleurs naar het 847

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 68