stellingen uit. Indien echter besloten wordt tot toebedeeling, dan moet ook worden overwogen hoeveel mitrailleurs en niet altijd één peloton aanwijzen, soms kan ook met een sectie worden vol staan. Deze overweging verdient aanbeveling, omdat wij met ons be perkt aantal mitrailleurs zeer zuinig behooren te zijn en aanvulling van munitie en personeel niet altijd verzekerd is. De vuurkracht moet worden opgespaard, tot die oogenblikken, waarop zij beslist noodzakelijk is, maar dan moet zij ook zoo krachtig mogelijk kunnen medespreken om haar invloed op den vijand te kunnen doen gelden. De mitrailleurs moeten echter klaar staan, om tot stilstand ge brachte aanvallende afdeelingen met hun vuur te kunnen bijstaan. Deze bijstand is echter niet altijd mogelijk wanneer de mitrailleurs met de voorste lijn naar voren zijn opgerukt, omdat 's vijands Infanteriebatterijen in de eerste plaats deze mitrailleurs onder vuur zullen nemen, en dus hun vuur op z'n minst genomen zullen neutraliseeren. Men moet hierbij geen voorbeelden aanhalen uit den grooten Europeeschen oorlog. Indeeling van mitrailleurs in voorste lijn was daar wel gerechtvaardigd, omdat het aantal om het zoo maar te noemen onbeperkt was. Bij den strijd op leven en dood d.i. zoodra de aanvaller de verdedigende opstelling binnendringt waren er altijd voldoende mitrailleurs beschikbaar, om aan alle gebeur lijkheden het hoofd te kunnen bieden. Conclusie: Men moet niet altijd de mitrailleurcompagnie over de bataljons verdeelen, alvorens het terrein op de kaart goed te hebben bestudeerd of verkend, aan gezien het best mogelijk kan zijn dat vuursteun kan worden verleend van meer achterwaarts gelegen opstellingen uit. Is een dergelijke vuursteun niet mo gelijk dan eerst kan de R. Cdt tot verdeeling over gaan. Of over, of langs eigen troepen moet worden gevuurd en of mitrailleurs mede moeten in de voorste lijn hangt van tallooze omstandigheden af en moet niet aan vaste regels worden gebonden. Elk van deze methodes van vuursteun moet worden overwogen en het beste voor elk speciaal geval gekozen, waarbij het terrein moet worden uitgebuit. 849

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 70