857 Vermindering van de aangegeven sterkte acht schrijver niet mogelijk. The Coast Artillery Journal Juli 1929. Ook hier treffen we aan een studie over verdediging tegen aanvallen uit de lucht. Antiaircraft defense tactics with a mechanized force' door kapitein Lucas E. Schoonmaker. Schrijver komt tot de volgende conclusies: 1. „The mechanized force" vormt zeker een doel voor vijandelijke lucht strijdkrachten. 2. Gedurende den marsch staat de „mechanized force" bloot aan aan vallen van naar omlaag schietende vliegmachines en dient dan te worden verdedigd door snel verplaatsbare y2 inch mitrailleurs op viervoudige affuiten. 3. In bivak staat de „mechanized force" bloot aan bomaanvallen van af groote hoogte en dient alsdan te worden beschermd door 3 inch luchtdoelgeschut; kanonnen van 37 mm. zouden een welkome aan vulling vormen. 4. Op het gevechtsveld zijn zoowel luchtdoelartillerie als mitrailleurs noodig tegen bomaanvallen en laagvliegende vliegtuigen. In noodgevallen kun nen deze wapens ook worden gebruikt tegen doelen op den grond. 5. Een geëigende luchtdoeleenheid ingedeeld bij de „mechanized force" dient te beschikken over zoeklichten, 3 inch vuurmonden, 37 mm. kanonnen en '/2 inch mitrailleurs het geheel onder den commandant voor de luchtverdediging. 6. De hoofdtaak van de luchtdoelartillerie bij de „mechanized force" is de doorloopende bescherming tegen vijandelijke luchtstrijdkrachten zoo wel gedurende de beweging als stilstaande, zoodat de „mechanized force" onaangetast op het gevechtsveld zal kunnen ingrijpen. Een „mechanized force" als hier bedoeld telt in totaal ongeveer 250 motorvoertuigen en heeft een marschdiepte van 8 mijlen 13 km.). Zij bestaat uit: a. lichte tanks. b. Gepantserde wagens. c. Infanterie op trucks of vrachtwagens. d. Mitrailleurs op lichte, cross-country, trucks zooals bijv. de 6-wielige ton Chevrolet-trucks. e- Artillerie. Thans wordt hiervoor nog gebruikt het kanon van 7.5 cm. met motortractie. Zoo mogelijk zal een kanon van zwaarder kaliber zijn toe te voegen. Chemical warfare troepen, voor het maken van gas en rookwolken en ook voor bescherming tegen gas. g. Pioniertroepen. h. Verbindingstroepen. i. Een luchtdoeleenheid als in het artikel besproken. j. Trein voor munitie, verpleging en benzine. k. Reparatie-afdeeling. Geneeskundige afdeeling. m. Zoo mogelijk een luch eenheid. De in het artikel behandelde luchtdoeleenheid bestaat uit 1. Een zoeklichtafdeeling 4 zoeklichten op cadillactrucks. 2 trucks met gelui izoekers. 2 vijftonstrucks voor verpleging, bagage en reservedeelen. 1 Cross-country automobiel.

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 78