858 2. Een initrailleurafdeeling 12 drietonstrucks met l/2 inch mitrailleurs op 4-voudige affuit op aan hangwagens. 6 drietonstrucks voor reserve munitie. 4 drietonsrucks, verpleging en bagage. 1 Cross-country automobiel. 3. Een artillerieafdeeling 10 vijftonstrucks (4 voor het trekken, 1 voor instrumenten, 2 voor reserve munitie, 2 voor verpleging en bagage, 1 reserve trekkracht). 1 Cross-country automobiel. 4. Een afdeeling 37 mm. kanonnen. 10 drietonstruks (4 tractors, 1 voor instrumenten, 2 voor munitie, 3 voor verpleging en bagage). 1 Cros-country automobiel. 5. Reparatieafdeeling enz. 2 11/2 tons lichte herstelauto's. 2 tanktrucks. 2 keukenwagens. 2 waterwagens. 2 motorrijwielen. The Asiatic Review Juli 1929. We vinden hier een artikel van den gepensionneerden luitenant-Generaal van het Nederlandsch Indische Leger H. BakkerThe defence oj the Nether lands Indies, waarin een overzicht wordt gegeven van den ontwikkeling van de verdediging van Nederlandsch-Indië. Ook de bekende defensiegrondslagen 1927 worden in het kort besproken. C. Oefeningen. All. Schw. Mil. Zeitung No. 4 en 5, April en Mei 1929. Belangstel- Jenden verwijzen we naar het (vervolg- en slot-) artikel van Detache- mentsmanöver" (zie ook I.M.T. blz 606;. Opleiding. Mil. Wochenblatt. No 47, Juni 1929. Die Erziehung des Soldaten zur Selbstandigkeit"„Bijna den geheelen dag wordt het leven van den soldaat door gebod en verbod geregeerd. Daaidoor wordt vooral bij volgzame soldaten de zelfstandigheid gedood". Iedere troepenaanvoerder zint op middelen om dezen ontwikkelingsgang tegen te houden en als bijdrage daartoe geeft schr. dit artikel, waarin we vele praktische wenken aantroffen. Uit No. 46 van het zelfde tijdschrift vermelden we een artikelDer Wochenstundenplan des Truppenpferdes wahrend der Ausbildung", dat gaarne in de aandacht van instructeurs van de bereden wapens wordt aanbevolen. All. Schw Mil. Zeitung No. 4, April 1929. „Le commandement subal terne" Kolonel Lederry. „Bevelen wil zeggen vooruitzien, begrijpen, vervolgens doen uitvoeren. In vredestijd wanneer de hooge bevelvoering voor alles moet vooruitzien en begrijpen, moeten de lagere commandanten hoofdzakelijk zich tot de uitvoering voorbereiden en den troep geschikt maken voor het gevecht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 79