7. HET TACTISCH GEBRUIK VAN DE MITRAILLEURS BIJ DEN AANVAL. door D. P. F. MARS, Kapitein der Infanterie. Om de mitrailleurs als hoofdvuurkracht van de Infanterie in den aanval ten volle te benutten is het niet altijd beslist noodzakelijk die wapens in de voorste lijn op te stellen. De eigenschappen van den mitrailleur zijn zoodanig, dat de aanvallende Infanterie van meer achterwaarts gelegen opstellingen uit krachtig met vuur kan worden gesteund. Deze steun eischt natuurlijk meer munitie naar mate de afstand tot den vijand grooter wordt. Het gevolg hiervan is dan ook, dat in onze voorschriften bepaald is, dat de voorwaartsche beweging der infanterie van af de middelbare afstan den door mitrailleurs kan worden gesteund. Het vuur zal echter zoo laat mogelijk en dan verrassend worden geopend. De groote dracht en de juistheid van het mitrailleurvuur moeten worden uit gebuit (G. V. I. pt. 44 verg. pt. 12). Laten we aannemen, dat de mitrailleurs hun vuur op den verdediger hebben geopend van op stellingen 800 M. verwijderd van dien verdediger en dat van die opstellingen uit de voorwaartsche beweging van de aanvallende Infanterie geruimen tijd kan worden gesteund, dan is het toch niet logisch als beginsel vast te leggen, dat in den regel de mitrail leurs met de voorste lijn der Infanterie mee moeten. (Zie blz. 728 I. M. T. 1929 No. 8). Ook in schijnbaar vlakke terreinen kan, door het slechts weinig oploopen van het terrein, dit voor den aanvaller al zeer gunstig zijn. Een terreinhoekverschil van 5 °/00 maakt, dat we als vizierhoekverschil slechts 9 °/n0 moeten hebben om over de eigen troepen heen te kunnen vuren. Deze eisch wordt reeds verkregen wanneer de verdediger 800 M. en de eigen aan vallende Infanterie 400 M. van de stukken verwijderd is. Dit slechts om in het kort met enkele grepen aan te toonen, dat het al of niet medegaan van de mitrailleurs met de voorste lijn der aanval lende Infanterie voor een groot deel afhangt van terreinomstandighe den. Het terrein moet in elk gevecht geheel worden uitgebuit. Doet men dit niet, dan geeft men van huis uit reeds een groot voordeel prijs. Het kenmerk van het tactisch gebruik van de mitrailleurs bij den aanval moet m.i. zijn: Indien het vuur eenmaal is geopend, dit vuur zoo krachtig mogelijk onderhouden, tot de gewenschte 845

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 66