3. HET GEBRUIK DER LUCHTSTRIJDKRACHTEN. door C. C. KÜPFER. Kapitein-vliegenier. Gedurende 1928 en in het begin van '29 werden zoowel in de dagbladen als in het 1 M T. eenige denkbeelden omtrent het gebruik van onze luchtstrijdkrachten naar voren gebracht die hoe men overigens ook tegenover het luchtvraagstuk moge staan de beschouwing alleszins waard zijn. Sommige van deze artikelen zouden echter naar mijn bescheiden meening aan waarde hebben gewonnen door een meer schematische indeeling, terwijl daar naast het bezigen van een vaste, van te voren scherp gedefi nieerde nomenclatuur wellicht ten goede zou zijn gekomen aan de duidelijkheid van het betoog. „What is in a name"?" Heel heel veel; de naam moet staan voor een begrip, dat scherp om- ïjnd^ zich een plaats heeft veroverd in het denken en als het begrip nog wat los zweeft door de gedachtenwereld, dan is het beter geen naam maar een omschrijving te gebruiken. Ik hoop er in te zullen slagen om in het ondervolgende de verbijsterend werkende hoeveelheid der ideeën over het gebruik der lucht strijdkrachten schematisch in te deelen en de categorieën een naam te geven, om dan het gebruik onzer luchtstrijdkrachten in de aldus gevormde vakjes te passen een gruwel voor deze tijden waarin men niets meer van het schema wil weten, maar toch de eenige motiveering voor het schrijven van dit artikel, waarin geen nieuwigheden en weinig eigen inzichten worden verkondigd DEFINITIES. Ter uitvoering van het mij gestelde programma moetikbegin- nen met mijn begrippen een naam te geven en de benaming in een definitie vast te leggen. De argelooze lezer zij gewaarschuwd, dat in sommige der definities reeds een doctrine verborgen ligt die op deze wijze listiglijk wordt opgedrongen. Luchtstrijdkrachten zijn de strijdkrachten die den oorlogvoeren in de lucht. M. a. w het is de algemeene benaming waaronder ballons, luchtschepen en vliegtuigen vallenin het ondervolgende worden echter om begrijpelijke redenen de lichter- dan-de-lucht vaartuigen buiten beschouwing gelaten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 7