4. DE ARTILLERIE CONSTRUCTIE WERKPLAATSEN TE BANDOENG. door Ir. P. A. DE BLIECK, Kapitein der Artillerie, w. i. Het samenstellen van dit artikel is geschied in opdracht van het departement van oorlog in Nederlandsch-lndië, waarbij toestemming is verleend een hoofdstuk„persoonlijke beschou wingen" in te voegen. Dit hoofdstuk is onder persoonlijke verantwoording van den samensteller, echter met goedkeuring van het departement van oorlog in Nederlandsch-lndië, geplaatst. Bandoeng, September 1929. Er is over deze werkplaatsen reeds veel geschreven en ik hoop in deze bijdrage de gelegenheid te vinden enkele grepen uit die reeks van artikelen nog eens de revue te kunnen laten passeeren. Veel goeds is er uit de pennen gevloeid, doch ook heel veel wat beter niet neergeschreven had moeten worden. Het is een veel voorkomend verschijnsel dat de steller van een artikel meent de alleen zaligmakende waarheid te verkondi gen, „Het ception affirms rule". Zoo houd ik mij ten zeerste aanbevolen voor aanvullingen, opmerkingen, vragen, enz., daar deze voor mij het beste bewijs zijn dat het schrijven van dit artikel in een noodzakelijke behoefte voorziet. Wie mijner collega's en wie onder de niet-collega's kan zeg gen: „lk ken den A. C. W." Behalve die enkele uitverkorenen die het grootste gedeelte van hun diensttijd aan die inrichting hebben doorgebracht, zullen er niet velen (zoo al iemand) zijn die dit zullen kunnen zeggen. Zelfs van de velen die er langeren of korteren tijd zijn geweest zullen nog verscheidenen hun onwetendheid in hun binnenste moeten erkennen. Mijn doel is dan ook meerdere bekendheid, zoowel in als buiten het Leger, aan deze zoo bij uitstek belangrijke fabriek te geven, waarmede ik dan tevens hoop te bereiken dat Uwe be- 913

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 45