bij elkaar onder een onderwijzer moeten genomen worden, noch dat deze groepen niet alle hetzelfde onderwijs behooren te krijgen. Gezien het weinige beschikbare kader, zal het meestal aanbe veling verdienen de k.m. schutters der afdeelingen (sectiën) te splitsen in twee deelen en wel zoodanig dat de sectiecommandant zelf neemt de hierboven onder le en 2e genoemden en de andere schietonderwijzer de onder 3e en 4e genoemden. Voor wat betreft de oefeningen die behandeld moeten worden bij de voorberei dende schietoefeningen, wordt in de eerste plaats verwezen naar art. 22. en 66, welke artikelen voor alle groepen gelden. 1. Hoe geoefend moet worden met de eerste 2 groepen (ach terlijken en minstgeoefenden) blijkt uit het hierna volgende overzicht van de voorbereidende oefeningen der recruten. Voorts moet steeds nagegaan worden of met de manschappen dezer groepen tijdens deze oefeningen moet gehandeld wor den overeenkomstig art. 64 (gedeelte achter de komma). Verder kan er niet genoeg de nadruk opgelegd worden, dat de onderwijzer bij deze voorbereidende oefeningen niet steeds weer van voren af begint, doch geregeld aanteekent waar hij de vorige maal is gebleven. Herhaling heeft slechts plaats in die gedeelten waarvan de kennis nog onvolledig is. le. zie art. 64. 2e. het richten art. 26. Denk aan art. 27 (9) en (10), (11), (12), (13) en vooral (15). 3e. drukpunt nemen en doordrukken (zonder richten) art. 29. 4e. (met 30, art. 33 (7) en (8). Zie vooral art. 30 (2) en (5). De oefeningen in art 30 be hooren tot de belangrijkste van het schietvoorschrift, 5e. Afwijkingen bij het schieten. Bepalen van het mikpunt art 31. 6e, Art. 32 (4), (5), (6) niet te vergeten art. 32 (7) en letten op art. 17. 7e. Het vullen en het ledigen van het magazijn. In alle hou dingen. Bij gebruik van exercitiepatronen zie art. 17 en bij voegsel R. 1. 8e. Het vaardigmaken art. 34 (2) en Bijvoegsel R. I. In alle hrudingen. 9e. Voorbereidende aanslagoefeningen art. 43 t/m 46. Let op noot (1) op bladzijde 37. Het den man bijbrengen van een goede, hem passende aan slaghouding. Eigen oefening van den man art. 45 en art. 44 (6). Zie ook bij art. 46 (1) wat daarbij van den rechterarm is bepaald. Deze oefeningen in alle houdingen te beoefenen. 937

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 71