952 Luchtstrijdkrachten. Mil. wistenschaftlfche und technische Mitteilngen.Mei-Juni-nummer 1929 Die technischen Fortschritte des Flugzeugbauers und ihre Einjlusz au} die Gestaltung eines Zukunftkrieges". H. Ritter. Na in herinnering gebracht te hebben dat in den oorlog 1914-18 het luchtwapen slechts hulpwapen was voor de land-of zeestrijdkrachten, zegt schr.„Het onderwerp van onze be schouwingen is nu de vraag in hoeverre de technische vooruitgang van de afgeloopen 10 jaar ons het recht geeft om aan te nemen dat in een toekom- stigen oorlog de rol van het luchtwapen een meer beteekemsvolle en daarmede ook een meer zelfstandige zal zijn". Vervolgens worden de eigenschappen van het vliegtuig genoemd en besproken, die voor een oordeel over de beteekems van het luchtwapen beslissend zijn. en wel A. Groote snelheid en groote actie-radius; B. Groote zekerheid een doel te bereiken, dank zij de mogelijkheid, tegen woordig op zeer groote hoogte te vliegen en verder dank zij de thans be langrijk grootere gevechtskracht van het enkele vliegtuig m de lucht, C. Mogelijkheid van het medevoeren van een groote nuttige last gepaard aan het afleggen van groote afstanden, D. Een zwak punt van het luchtwapen is ongetwijfeld zijn groote athan- kelijkheid van de grond organisatie E. Het luchtwapen heeft bij de uitvoering van zijn oorlogshandelingen niet een zeer belangrijke eigenschap, die der land-en zeestrijdkrachten zonder 'meer eigen is en die de Franschen met het begrip: „permanence"aanduiden Het slot van het artikel komt voor in het Juli-Augustus - nummer. All. Schweiz. Mil. Zeitung. No. 7. Juli 1929. Braucht die Schweiz selb- standige Luftstreitkrdfte?"Majoor Ackermann. In het slot van dit artikel (zie ook I.M.T. blz. 864) lezen we o.a. waar schr. het heeft over de taak der Zwits. luchtstrijdkrachten: „Onze hoofdopdrachten zijn: 1ste de tactische verkenning mogelijk te maken, die van den vijand te bemoeilijken, zoo mogelijk te belettendan is de Zwts. bevelvoering een dankbare zaak. 2de de resultaten van de bombardeer- vluchten van den tegenstander zoodanig te verkleinen dat het succes daarvan niet in overeenstemming is te brengen met de aangewende middelen. Om deze opdrachten te kunnen volvoeren is noodig: lstedat onze luchtstrijdkrachten als jachtstrijdkrachten zijn uitgerust en opgeleid 2de een grootsch opgezette, goed voorbereide luchtwachtdienst 3de dat de passieve luchtbescherming reeds in vredestijd uitstekend voor bereid en doorgevoerd wordt. Mil. Wochenbllat. No. 1. Juli 1929. „Luftfahrtrundschau" bevat o.a. nieuws op luchtvaartgebied uit Duitschland, Frankrijk, (waarbij het nieuwe bouwpro gramma wordt besproken dat de Fransche luchtstrijdkrachten brengt op 136 fandvliegt. afd. ,54 marinevliegt. afd. en 11 koloniale vliegt, afd. Het personeel der 136 landvliegt. afd. wordt totaal 1600 off. en 30400 onderoff. en minderen. Verder twee nieuwe vliegtuigen: de Morane Saulnier 22 en de AmiotS.E.C.M. 110 Cl met buitengewone vliegcapaciteiten), Engeland, de Ver. Staten van N.A. (met o.a. een korte, interessante beschrijving van de luchtmanoeuvres, waarbij een aanval werd gedaan op het Panamakanaal). Techniek. Heerestechniek. No. 6. Juni 1929. „Luftposlabgabe und Aufnahme imFluge" A. Sorsche. Een beschrijving wordt gegeven van een Amerik. vinding, ge publiceerd in Scientific American, Maart-nummer 1929, en wel om post zakken af te geven (zonder valscherm) en andere op te nemen door vliegtuigen die voor die doeleinden niet behoeven te landen. De eenige eisch voor op stelling van de vereischte inrichting is, dat het vliegtuig over een bepaalde strook laag kan vliegen. Duidelijke teekeningen zijn opgenomen. Heerestechnik. No. 7. Juli 1929. „Die Vorteile des Diesel-Flugmotors Belangstellenden verwijzen we naar dit artikel, geschreven naar aanleiding van een opstel in „Automotive Industries" van Dec. 1929, waarin L. M. Woolsou

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 86