955 Militaire Spectator No 7. Juli 1929. Onder Gegevens vreemde legers" troffen we aan de militaire gegevens om trent Rusland, welks leger bestaat uit 21 legerkorpsen: 66 inf. divisiën, 12 cavalerie-divisiën en 9 zelfstandige cavalerie-brigades; 66 regimenten div. art.; 21 regtn. zware korps-art.; verder verscheidene zelfstandige regtn. zware art. 12 afdeelingen en 9 batterijen bereden art. Algemeen. Mavors No. 7. Juli 1919. „Wij kunnen toch niets". Een artikel waarin we aantroffen een uitvoerige opsomming door den vorigen minister van defensie bij een zijner begrootingsdebatten in de Tweede Kamer gegeven van hetgeen het Ned. leger aan wapenen en munitie bezit en door het „Centraal Comité tot waarschuwing tegen eenzijdige ontwapening" per circulaire nog eens nader onder de aandacht gebracht, en gericht tegen „de groote schreeuwers van „wij kunnen toch niets", „bekende woorden van een bepaald soort kleinmoe dige, lafhartige, lijdensschuwe, enz. Nederlanders Mil. wissenschaftliche und technische Mitteilungen. Juli-Augustus- nummer 1929. In dit nummer troffen we aan een bespreking door den Oost. kolonel E. Paschek van een studie van O. CleinowZum Aufmarsch der Sowjetmacht in Asiën", verschenen te Berlijn in 1928. Geneeskundige dienst. Mil Wochenblatt. No. 48. Juni' 1929. „Das FLugzeug im Feldsanitüts- dienst". Een artikel naar aanleiding van het te London gehouden internationale congres van militaire doktoren en apothekers, waarop vertegenwoordigers van 40 staten aanwezig waren en tijdens welk congres eenstemmig de groote be- teekenis van het vliegtuig voor den medischen dienst werd erkend (o. a. zeer snel vervoer van zwaar gewonden, waardoor snel operatief ingrijpen mogelijk wordt). We bevelen het artikel ter lezing aan. Herstel eener drukfout. Op blz. 860 (in No. 9) staat een artikel vermeld onder het hoofd „Tactiek" van Dr. O. Regele„Die Nachtreserve"De aandachtige lezer zal reeds heb ben bemeikt dat deze titel moet luiden:,, Die Nahtreserve" U.

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 89