939 7. GRONDSLAGEN VOOR DE VERDEDIGING VAN NEDERLANDSCH-INDIË. In verband met hetgeen met betrekking tot deze Grondslagen in de jongste volksraadzitting is te berde gebracht mogen hier nogmaals de Grondslagen opname vinden met daarnaast de nader van Regeeringswege gegeven toelich tingen. Grondslagen voor de verdediging van Nederlandsch-Indië. 1. Doel van den weermacht in Ne derlandsch-Indië a. handhaving van het Nederlandsch gezag in den Archipel tegen onrust of verzet binnen de grenzen ver zekering van rust en orde b. vervulling van den militairen plicht als lid van de Volkengemeenschap tegenover andere volken. 2. De taak, bedoeld sub la moet in het leger worden vervuld, dat daartoe berekend en uitge rust moet zijn. Voor zoover de Vloot aan de vervulling van deze taak deelneemt, geschiedt dit met de middelen, die beschikbaar zijn voor het doel, bedoeld 9ub lb. 3. De taak omschreven sub lb be perkt zich-afgezien van de deel neming met beschikbare middelen aan een gemeenschappelijke actie met anderen tot handhaving van een strikte neutraliteit in conflic ten tusschen andere mogendhe den. Onverminderd de bevoegdheid van den Gouverneur-Generaal om bij het uitbreken van internationale conflicten naar eisch van de dan bestaande omstandigheden over land -en zeemacht te beschikken, wordt voor vaststelling van or ganisatie en uitrusting van de weermacht er van uitgegaan, dat de neutraliteitshandhaving op Java wordt vervuld door het Leger met steun van de Vloot; in de gewesten buiten Java door de Vloot, die daarbij op bijzonder kwetsbare punten door het Leger wordt gesteund. Nader gegeven toelichtingen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 73