946 Verplegingsmoeilijkheden in Z. W. Afrika 1914)15 door A. Voigt Na een inleidend woord worden achtereenvolgens de verplegingsmaatregelen bij den verdediger en bij den aanvaller besproken. Eenige opmerkingen naar aanleiding van het artikel van den Ritmeester H. C. Hekker in het julinummer v. d. Willigen Gatsonides, komt hier op tegen de bezwaren welke ritmeester Hekker aanvoerde tegen de Italiaansche spring- methode en bepleit, hoewel volgens eigen verklaring zelf geen absoluut voor stander van de Italiaansche rijmethode in de practijk, betere studie en inzicht van de Italiaansche school. C. A. Bannink schrijft over „de RimboeY over Mexicaansche leger toestanden, Hansen over Oude kameraden, daarbij het 30 jarig jubileum van de in 1899 tot officier benoemden besprekende. Voorts het afdeelingsverslag en de Memorie van Antwoord betreffende de begrooting voor het dienstjaar 1930 van het Departement van Oorlog, Ver- eenigingsnieuws en persoverzicht. Septembernummer. Blijkens de mededeelingen van het hoofdbestuur, ziet dit zich helaas genoopt, een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden om op het orgaan te be zuinigen. Reeds dadelijk is de maatregel genomen om de steeds veel plaats ruimte vragende volksraadstukken voortaan met kleine letter te drukken. We wenschen der Redactie toe dat zij erin moge slagen de vereischte bezuiniging te bewerkstelligen zonder aan de waarde van het orgaan ernstig afbreuk te doen. Van Renesse vervolgt zijn betoog. „De avondschemering der blanke naties" en bespreekt thans het semi-koloniale Britsch-lndië als westersch belangengebied. Schr. geeft o.a. een overzicht van wat er in Britsch-lndië op politiek gebied heeft plaats gehad; daarbij Britsch-lndië uitsluitend als schakel van het impe rium beschouwend. O. a. roert de Schr. kort de bekende commissie Simon aan, welke uit 7, uit de drie groote Engelsche politieke partijen gekozen, leden samen gestelde commissie had na te gaan hoe de na 1919 ingevoerde hervormingen heb ben gefunctioneerd en voorts of het wenschelijk zou zijn de bestuursverantwoor- delijkheid in Indie uit te breiden. O. a. vestigt Schr. verder de aandacht erop dat Groot-Brittanië voor ernstige en zeer moeilijke dingen kan komen te staan om dan eindelijk te constateeren, dat Britsch-lndië het middelpunt is geweest van de Imperiale politiek in den Orient, maar tevens het middelpunt is ge worden waarheen de samenzweringen van het bolsjevisme zich cirkelen. De vertaling „Mijne Oorlogsindrukken" door Kolonel Lebaud, wordt voort gezet. Ritmeester Hekker verteld van den dienst op de Fransche rijschool te Saumur. Voorts volksraadstukken, t. w. de beschouwingen en het Regeerings- antwoord, in eersten termijn, het gebruikelijk persoverzicht en vereenigings- nieuws. 11. TIJDSCHRIFTENOVERZICHT. Oefeningen. Mavors, No. 7 (Juli) en No. 8 (Augustus) 1929. Belangstellenden verwijzen we naarStudie op de kaart van een af deeling van 7 veld in de verdediging door Kapt. fhr. Q. M. M. Alting van Oeusau, waarin thans behandeld worden (in III) „De bevelen van den afdeelingscommandant en de werkzaamheden van den terreinmeetdienst" en (in IV) „De voorbereidingen voor het in stelling komen van de middenbatterij." Mavors No. 7 Juli 1929. >De scheidsrechters bij oefeningen", kapitein P. A. Bange. „Dit artikel is niet geschreven voor den dienst der scheidsrech ters bij groote manoeuvres, doch speciaal voor dezen dienst bij kleinere

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 80