1048 10. TIJDSCHRIFTENOVERZICHT. Opleiding. Mil. Wochenblatt. No. 5. Augustus 1929. Gen. majoor Bn. Digeon de Monteton vervolgt zijn serie artikelen, thans met: „PferdedressurWie erreicht man Selbsthaltung and Gleichhewicht?"een artikel dat we gaarne in de aandacht van alle ruiters aanbevelen. All. Schweizerische Mil. Zeitung. No. 8. Augustus 1929. „Ausbildungs- fragen". „De „Kriegstüchtigkeit", het doel van de opleiding, wordt bij het alledaagsche werk steeds weer uit het oog verloren". De werkelijke oorzaken van successen en nederlagen kan men slechts zelden uit de krijgsgeschiedenis zelf vaststellen. „Deze liggen verborgen in de ziel, in den geest van den veld heer en den troep. Hij zelf en zijn leger zijn zich achteraf van die oorzaken dikwijls heelemaal niet bewust en het zijn zeldzame boeken, waarin groote aanvoerders en soldaten ons een blik laten slaan in hun ziel, de plaats waar hunne besluiten ontstaan en waar tot de doorvoering daarvan beslist wordt". „De „Kriegstüchtigkeit" zit in de waarde van den man. Het zijn „Schlagwör- ter", wanneer de reglementen van de grondige opleiding van iederen enkelen man spreken en van wat bij dag en bij nacht geoefend en gekend moet wor den". Schr. vervolgt zijn betoog, daarbij op het vorenstaande voortbouwende, in verband met de Zwitsersche opleiding van recruten, onderoffcieren en subalterne officieren. In hetzelfde tijdschrift een artikel„Besichtigungen und Besprechungen" van maj. Probst. Na enkele beschouwingen over het in 1908 verschenen voorschrift „Aus- bildungsziele", zegt schr.„Met bijzonderen nadruk wijzen de „Ausbildungs- ziele" verder op *de beteekenis van de opleiding van den enkelen man en het kader, er de aandacht op vestigende dat de opleiding de hoofdzaak is bij de voorbereiding van den troep voor den oorlog. Juist bij ons, met de aan het militie-systeem vorbonden eigenaardigheden, hebben wij alle reden aan de opleiding van den man de volle aandacht te schenken en moeten we elke poging om onze vorming van den enkelen man en van het kader te niet te doen, met alle kracht tekeergaan. "Juist in verband met het hiervoren besproken artikel bevelen we dit ter lezing aan. Eveneens in dit Augustus-nummer een artikel van reserve-kol. H.Haszler: „Gedanken iiber „Feuerschutz""Na een korte uiteenzetting over de beteekenis van dit woord (volgens schr. een modern en veel gebruikt „Schlagwort) volgt „Tijdens den oorlog werden regelingen voor den „Feuerschutz" bij deinden strijd gewikkelde troepen onvermijdelijk, aangezien, tengevolge van de oorlogs omstandigheden en de ontwikkeling van de vechtwijze, de infanterie haar wapens slechts „op gevoel" inzette en daarom dikwijls zonder eenig plan gebruikte of wel niet de volle kracht daarvan aanwendde". „Uit het voren staande blijkt dat de „Feuerschutz" bij een strijdende afdeeling uit de juiste maatregelen voor den strijd „organisch" te voorschijn komen moet en in geen geval door bijzondere maatregelen in een gevechtshandeling gekunsteld tot uitdrukking kan worden gebracht." Infantry Journal, Juli-nummer 1929. „Making soldiers of recruits A. Sprindler. Schr. (een gewezen ritmeester van de Duitsche cavalerie) verhaalt van de moeilijke omstandigheden, waaronder na het uitbreken van de revolutie in Duitschland, jonge recruten, waarvan de meesten zich hadden aangemeld, omdat ze daarmede in de gelegenheid kwamen om geregeld voedsel, .kleeding en betaling te krijgen, moesten worden opgeleid tot geoefend soldaat. Voorschriften. Mil. Wochenblatt. No. 5 Augustus 1929„Die neue Ausbildungsv or schrift fiir die italienische Infanterie1'In dit artikel vinden we behandeld het op 21 April 1929 uitgegeven Italiaansche voorschrift. Daarin wordt als max. schoots afstand voor den lichten mitrailleur opgegeven 503 M.bij uitzondering 800 M. tegen goed zichtbare doelen; voor zware mitrailleurs: 1000 M. zeer werkzaam vuur; daarboven tot 3000 M. moeten meerdere mitrailleurs gezamenlijk tegen

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 102