104& één doel worden ingezet. Spervuur wordt afgegeven tot op 800 M.waar mogelijk schuin of flankeerend vuur. Uiterste werkingssfeer voor inf. geschut 2600 M. Gewoonlijk wordt niet op grooter afstand dan 1500 M. geschoten. „Het voorschrift bevat betreffende de samenwerking tusschen de infanterie en de artillerie al die gegevens van de artillerie, die de inf, officier moet weten. Daarvoor behoeft hij dus geen andere voorschriften te raadplegen. Ook de verbinding met vliegtuigen is uitvoerig behandeld". La Revue d' infanterie. No. 441. Juni 1929. „Le nouveau reglement de l'infanterie". Commandant Z. beëindigt zijn artikel met de behandeling van het tweede deel van het voorschrift, waarin op duidelijke wijze de hoofd zaken naar voren zijn gebracht, terwijl schr. tevens vergelijkingen maakt met het „Reglement provisoire de 1920". We vinden thans besproken: het gevecht van het bataljon, het regiment en van de infanterie van de divisie; het ge vecht in bijzondere gevallen en de munitieaanvulling. Tactiek. Mil. Wochenblatt. No. 3. Juli 1929. Zusammenarbeit zwischen Infanterie and Artillerie", generaal von Taysen. In dit artikel vinden we in het kort behandeld de strekking van het in Frankrijk verschenen werk van generaai Becker: „Infanterie-Artillerie dans l'attaque-Liaison el Fusion" en waarvan de kern is de behandeling van een aanval van een aangeleunde divisie op een versterkt stellinggedeelte ter breedte van 3 K.M., de 3 regimenten naast elkaar, en waarin generaal Becker komt tot de noodzakelijkheid van 1. invoering van een houwitser van 75 m.m. met een dracht van 4 K.M. ter vervanging van de Stokes-mortier, die de infanterie onvoldoende steunt tegen verrassend optredende weerstanden, en 2. ter neutraliseering van plotselinge crises, tegen vijandelijke inf. tegen aanvallen, tegen tanks, verder tegen te verwachten massa-aanvallen van ge vechtsvliegtuigen, enz. niet te veel aan de infanterie klevende infanterie- batterijen, waarbij geen kwetsbare paardentractie. Deze gemotoriseerde afd. moet in vredestijd bij iedere divisie aanwezig zijn en in oorlogstijd naar de infanterie overgaan in de divisie-art. wordt zij dan vervangen door een nieuw op te richten normale afdeeling, waarvan de kern in vredestijd reeds bestaat. Mil. Wochenblatt. No. 4. Juli 1929. „Panzerziige im Gefecht". „Ten einde de vechtwijze van het in 't algemeen weinig bekende wapen dat de gepantserde treinen vormen te verduidelijken, worden hieronder twee leerzame voorbeelden van gevechten met pantsertreinen uit de Rusische burgeroor logen weergegeven". Het eerste voorbeeld geeft het optreden van generaal Wrangel in 1920 in Zuid-Rusland weer, bij een stoot uit het Taurische gouvernement naar het Oosten in het Dongebied. Het tweede voorbeeld behandelt het offensief van generaal Koltschak met een Wit-Russen-leger over den Oeral naar Europeesch Rusland. In hetzelfde nummer troffen we onder „Aus der Werkstatt der Truppe" een artikel aanSturmangriff Assautdat eerst een vertaling geeft van hetgeen in het Fransche Inf. reglement voorkomt bij de behandeling van „l'assaut" en daarna, hetgeen kolonel Lemoine in zijn boek „L'enseignement du Combatdaarvan zegt. In het slot een oefenigsvoorbeeld voor een stormaanval der sectie, waarbij links en rechts 2 groepen in voorste lijn met daartusschen den lichten mitrailleur van de 3de groep (ook in voorste lijn). Achter de linkergroep de geweergranaat-schutters der geheele sectie, achter de rechter- groep die der reserve sectie, achter het midden de 3de groep der sectie lichten mtr.'1. Revue militaire suisse. No. 7. Juli 1929. Tactique et technique" kapt. gen. Staf G. ]oko. Schr. geeft na een korte inleiding, beschouwingen over „Tactique" en Technique", daarbij wijzende op den invloed der techniek, die vooral tijdens den wereldoorlog zoo geweldig veel grooter is geworden dan vroeger. Afzonderlijk neemt hij in beschouwing de artillerie, genie (die hij wil beschouwd zien als een „arme combinée, au même titre que l'artillerie et

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 103