4° Wij wilden verder aantoonen, dat de Zw. Mitr. als vuur kracht in handen van den Bats C. geen eenheids mitr. moest zijn, doch dat het noodig was dat een Bat. C. ten allen tijde, over voldoende vuurkracht in eigen hand moest kunnen beschikken. Dit kan hij alleen maar indien hij over een vuurkracht beschikt, die ook in voorste lijn voldoende rendement zal opleveren (i.q. een aantal L. Mits). Moeten wij daarom zoover gaan, den Bats. C. alleen over lichte Mits. te laten beschikken. Dit zou kunnen indien de Regt. C. over een zeker aantal Zw. Mits. beschikte. De lichte Mitr. als „eenheids Mitr." te verkiezen achten wij onaanvaardbaar en wel om de navolgende redenen le Mist men de groote afstootende werking van den Zw. Mitr. bij de verdediging en vertragende opdrachten. 2e Mist men de zeer groote werking van den Zw. Mitr bij den aanval indien men beschikt over domineerende opstellingen, alsmede den langen arm bij de vervolging. Vandaar, dat wij dan ook kwamen tot een organisatie, als in meergenoemd artikel is voorgesteld. Aan een eenheidsMitr. die de taak van Zw. e n Lichte Mitr. zal kunnen vervullen gelooven wij niet. Dit zal technisch onuitvoerbaar zijn. Men zal of een slechte lichte, of een slechte zware, of een Mitr. krijgen welke voor geen van beiden in alle opzichten voldoet. 5° Voordat men meer gedetailleerd en eenigermate vruchtdragend het gebruik van Zw. Mits. kan bespreken zou het wenschelijk zijn het min of meer eens te zijn omtrent a. De waarde van het schieten door openingen alsmede over eigen troepen b. De wenschelijkheid van het optreden in voorste lijn, en vooral c. De gewenschte organisatie. Wij zouden derhalve de redactie willen verzoeken te willen opgeven welke organisatie zij voorstaat, één zooals door ons voorgesteld en o.i. wel bereikbaar is, of een organisatie zooals momenteel bestaat. Het aantal Zw. Mits doet in verband hiermede weinig ter zake. Mocht dit niet gaan dan zouden wij gaarne zien volgens wel ke organisatie de redactie gaarne een meer gedetailleerde be spreking zag. Wij willen dan trachten aan de hand van een toegepaste studie op de kaart het in dat geval door ons gedacht gebruik van Zw. Mits. nader toe te lichten. 1016

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 62